Skocz do zawartości

Wiz: łazienka


etyr11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ładne, choć pare rzeczy bym pozmieniał:

- grzejnik chyba powininen sie znajodwać na tej pustej scianie, a nie tak wcisniety miedzy prysznic i szafke

- szkoda ze zapomniałes o pokolorowaniu tych pojemniczków koło umywalki. przydałoby sie troche jakichś żywszych kolorów

- sampling miejscami zbyt niski

- brak cokolików przyściennych

- kadry kiepsko rozplanowane, niby są 4 a nie widać nawet polowy łazienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wasze uwagi.

Jeśli chodzi o zbyt niskie ustawienia QMC i samplingu materiałów to osobiście podobają mi sie zaszumione rendery, wiec stąd ta kasza. Co do reszty waszych uwag to postaram się poprawić przy pracy z następną sceną:)

 

Tadzio- może dasz mi jakąś podpowiedź odnośnie światła jakie ty stosujesz- byłbym bardzo wdzięczny.( ewentualnie jakiś dobry link wdg. Ciebie o oświetleniu)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

większość uwag już napisali, ja jeszcze dodam że szkoda że zapomniałeś o futrynie i oknie, bo w odbiciu lustra widać tylko otwór w ścianie, dodało by to większego realizmu,

korzystając z tych samych modeli ręczników mogłeś trochę inaczej je po układać bo na każdej półce leżą identycznie,

ale jest okej, pracuj dalej na pewno dojdziesz do coraz lepszych rezultatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etyr11 co ja Ci moge powiedziec...

w zasadzie kazda metoda jest dobra.

Czy stosujesz VrayLihgty, VraySloneczko, czy same IESy kazda z tych metod mozesz dobrze oswietlic scene.

 

Ja osobisci bardzo lubie wlasnie VraySloneczko ;) Jest swietne.

Ale nie zawsze da sie go użyc. Tak jak i nie ma jednej uniwersalnej metody oswietleniowej nadajacej sie do kazdej sceny.

Trzeba kombinowac i dopasowywac sety do danej sceny.

Ameryki tym stwierdzeniem nie odkrylem, ale taka chyba jest prawda;)

 

Wiesz tutki to jedno, daja Ci pewne ogolne koncepcje oswietlenia.

Ale sam musisz dojsc do tego co jest istotne w ustawieniach Twojej sceny

metoda prob i bledow, i zauwazyc pewne zaleznosci by moc wyciagac wnioski do przyszlych scen. Gdzie dac jaki color maping, jakie sety QMC czy inne bzdety to wszystko kwestia testow.

 

Bynajmniej nie pozjadalem wszystkich rozumow ;) i caly czas sie ucze, a i tak glupi umre ;)

 

pozdrawiam sedecznie;)

tadzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności