Skocz do zawartości

Przekształcanie z jednego w drugie


Qczm@

Rekomendowane odpowiedzi

skuchajcie kochani mam ogromny problem. Potrzebyje przeksztalcic jeden obiekt w drugi (np. kule w szescian) najlepiej za pomoca czasteczek ale takich troche większych zeby mi nie zabilo kompa. Czy ktos wie jak to zrobic? czy tez jest moze jakis sprytny sposob na to? albo plugin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A te rozbijające się i łączące cząsteczki można zrobić jako taki pic:

sześcian rozpada się na cząsteczki (particle PArray)

druga fugura również się rozpada, tylko należy odwrócić efekt żeby cząsteczki się łączyły.

Teraz wystarczy zrobić przejście. Cząsteczki sześcianu na cząsteczki drugiej figury i po sprawie;)

Nie wiem czy za bardzo nie namotałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest bardzo dobry pomysl ktory mnie rowniez przyszedl do glowy:D ale poniewaz nie mam bladeg pojecia o czasteczkach to jesli ktos znalby stosowny tutek, to bylabym bardzo wdzieczna, ewentualnie czy da sie to jakims pluginem zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze no tez wyszukalam tego pierwszego ale odtwarza mi sie tylko dzwiek i nie wiem dlaczego a zaluje bardzo bo to prawdopodobnie jest DOKLadnie to o co mi chodzi. Dzieki za info tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden, chyba najprostrzy z tych sposobów: tworzysz sześcian, dodajesz modyfikator spheryfly i go animujesz. Tylko to działa tylko wtedy, jak zamieniasz jakiś obiekt w kule lub odwrotnie. W pozostałych przypadkach musisz użyć morfingu. Pozdrawiam:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności