Skocz do zawartości

animacja 3d, roboty


vv3k70r

Rekomendowane odpowiedzi

wkleilem animacje, bez opisu, bez niczego, a TWA najechalo na mnie jakbym napisal ze to jest do zachwycania sie i nie spelnilo ich wybujalych oczekiwan...

 

se zrobilem taki render bo taki mi sie podoba... bo taki mi odpowiada... nie oczekuje podzielania gustow... zrobilem sobie taka a nie inna animacje ludzikow... bo taka mialem robote zeby zrobic, i postanowilem sobie zasadzic na tym taki render jaki lubie... i przemulilem rendery przez psa zeby wygladalo jak wyglada... bo tak wlasnie chcialem zeby wygladalo, jakbym nie chcial to by tak nie wygladalo...

 

szare rendery (do tego rozbite na kolejne kamery, ciagle i bez tego przerzucanai scen) wisialy dosyc dlugo, byly dyskutowane wlasnie w kwesti timingow, tyle ze nie tutaj, wlasnie ze wzgledu na oszolomstwo... ze wzgledu na takich wlasnie Krisow i Biglebowskich, ktorzy wymyslaja sobie do tego teorie ze to mialo byc zachwycajace...

bylo mi jeszcze napisac zebym nie wlaczal maxa jak nie umiem nic w nim zrobic ...

 

popukajcie sie czasem w lepetyny, ludzie wklejaja tu szkice z zeszytow szkolnych... jakos na nich nie najezdzacie, ja bez slowa komentarza wklejam animacje, zrobiona wlasciwie na kolanie i bez koncepcji... i od razu jest worek postow ze zle, ze poc ot wklejam...

bardzo przepraszam, ze ja, glupi i niedoswiadczony, ledwo umiejacy ustawic boxa w maxie naruszylem wielkopanskie gusta TWA wklejajac tutaj linka, pokornie przepraszam...

 

edit: Lis jak wykladowca komus nei odpowiada to sie nie przychodzi na nastpne zajecia i nie placi wiecej :)

 

można pisać i pisać. Jak ktoś zrobi boxa bo nie umie zrobić kulki to pisze, że to kulka tylko, że taka mu się podoba- tak właśnie robisz IMHO. Obrażasz pisząc żeby się popukać- sam to zrób. Co do oszołomstwa to jest nim dokładnie to co robisz: dajesz na forum gdzie jest kilka osób które NA PRAWDĘ pracują w zawodzie i więdzą co i jak robić (nie mówię o sobie) i ich rady i krytykę odrzucasz; odrzucasz też krytykę tych którzy może nie pracują ale widzieli MNÓSTWO dobrych animacji, szkiców animacji i itp. i też im się nie podoba. Widzisz tylko swoje widzimisię które wynika włąśnie z OSZOŁOMSTWA które polega na zafixowaniu się na własnym punkcie i spiskowej teorii. Piszesz, że to było dyskutowane- niestety żle chyba i z gronem Twojego TWA bo wygląda to bardzo kiepsko- ale to chyba Twój poziom.

czołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Khe, khe, zagladam sobie do dzialu animacja, patrze, puchnie wątek jak na drożdzach, może dotyczy czegoś ciekawego ? - ale , khe,khe, nie.

Panowie, czy naprawdę ten wątek zasługuje na to żeby tak puchnąć? Prosicie autora o dystans do krytyki, a sami wchodzicie ostro serio w role sędziów i doprawdy nadajecie tej pracy rolę bez mała politycznego manifestu - a to trzeba zakopać głeboko, przykryć kamieniem żeby nie wylazło i zapomnieć.

 

salut

starszy pan

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja w ramach walki z nekromacja prosze o niewskrzeszanie tego watku postami, za kilka wywazonych opini dziekuje;

 

braklo mi troche postow: "zrob to tak a tak, bo zrobiles tak a tak", takich technicznych rzeczy... no ale trudno... mam nadzieje ze kiedys TWA skusi sie zeby po obrzuceniu blotem wyjasnic co zrobic w tym co jest inaczej, zeby bylo bardziej po tym jak chca... bo ciezko sie ustosunkowywac do braku zalecen :)

cala reszte opini zebralem na privach...

tez uwazam ze wyszlo nieprzyzwoicie...

tyle ze ja jestem juz tylko hobbysta poswiecajacym na to ledwie pare godzin tygodniowo... a zrypke dostalem jakbym robil to za pienaidze... a rad to jakos zawodowcy z TWA nie dali...

 

a obrzucajta mie blotem, i tak was lubie, ogladam wasze prace, od pol roku nie robie w grafice tylko zostalem CADowcem/spawaczem, i prosze o uszanowanie mojego hobby :)

jestescie wsapaniali :)

 

edita: nie wskrzaszac... Big... pierwszy raz napisales cos jak rysujesz... jak czlowiek :) (dwa posty nizej)...

coment z komunikatora: "ale zes kiche od...l zostan przy steupach bo robiac calsoc sie pograzasz"... macie racje, umiem tylko setupy... nastepnytm razem wrzuce dla porownanie trez prace w trakcie, bo tym razem to co zamiesciliscie na szesciu stronach w jasnych slowach wyrazil mi dziwieciolatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do projektów robionych za pieniądze mam o wiele łagodniejszy stosunek bo jest masa rzeczy na które nie ma się wpływu. W przypadku hobbistycznych nie ma wytłumaczenia że deadline, że ktoś z kreacji kazał, że klient. Cała odpowiedzialność za to co zrobiłeś spada na ciebie jako autora w 100%. Wbrew pozorom dostałeś kilka rad. Podstawowa i najważniejsza: Przemyś projekt za który się zabierasz albo myśl przynajmniej podczas realizacji.

 

A teraz wybór rad z pierwszych postów:

 

"Jeżeli pokazał byś to z innego ujęcia (statycznego) było by lepiej"

 

"Moze na poczatku skup sie na samych robotach [kilka zblizen + prezentacja [moze dodaj jakias bron, np. miecze?]] a potem juz nawalanka:) nie czuje sie w ogole powera tych robotow, fajne byly by jakies pady + kamera szejki itp"

 

"następnym razem zainwestuj czas w jakiegoś afterka, didżital fjużyn albo innego kombustiona"

 

"To jednak next time skup się chociaż na jednym aspekcie"

 

"więcej statyki więcej spokoju, pokaż jak te roboty walczą a nie jak ta kamera nawala po scenie."

 

 

I tutorial nauki wyciągania wniosków, sory że bez obrazków:

 

 

"Ruszają się ni to zwiewnie jak pszczółki, ni to bensują jak expremier a upadają jak marionetki. nie mają masy ani charakteru."

- oznacze ze następnym razem powinieneś się zastanowić jak przedstawić za pomocą ruchu cechy swoich postaci.

 

"Tam jest jakieś światło? toon shader z diplacem i okludem mrygające jak stroboskopy, które by nawet na okładkę płyty disco polo trudno było opchnąć."

 

 

- next time renderując nie dopuścić do skakania przedmiotów, nie mieszać ostrego bumpa z toonem i nie zaczerniać okludem. Nie przeładowywać detalami które nic nie wnoszą o powodują tylko że widz dostaje zawrotu głowy.

 

 

"Montażowo to jakiś żart, kamera lata w te i we wte, nawet udało ci się złamać oś montażową, czego w praktyce nie udało mi się nigdy wcześniej zobaczyć."

 

- Robiąc następną animacje przemyśl ruchy kamery, ujęcia, tempo filmu.

 

"Mrygające, skaczące dymy, napierdalające elektroogniki...."

 

- Zastanowić się czy warto dokładać zajmujące czas, niedopracowane i w praktyce rujnujące pracę efekty. Zadać sobie pytanie czy lepiej więcej a gorzej czy mniej a lepiej. Rady dostają ci którzy umieją zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom....dobrze prawi kolo z góry ;) Dramaturgii brakuje, i kamerki są zrobione manierą 3dkowców ;))...w sensie ze jak mozna czymś ruszyc to sie tym rusza bez względu na konsekwencje :D ale dobrze ze ktos cos robi :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r

 

"... ze wzgledu na takich wlasnie Krisow i Biglebowskich, ktorzy wymyslaja sobie do tego teorie ze to mialo byc zachwycajace..."

 

Nie wiem czy się śmiać czy płakać szczerze mówiąc. Jeśli pokazujesz swoją pracę i nie chcesz aby ludzie pisali co myślą, to zaznacz to w pierwszym poście następnym razem. Bo odnoszę wrażenie, że nie jesteś w stanie przyjąć na klatę rzetelnej krytyki. Zbyt szczere słowa padły pod adresem tej animki? Trochę pokory człowieku. Pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie i przed Tobą też jeszcze długa droga.

 

I jeszcze co do oceny... nie jest to kwestia wygórowanych oczekiwań.

Możesz mi wierzyć, że gdybyś pokazał to otwartej publiczności, nie siedzącej zawodowo w grafice, nie zostawili by na Tobie suchej nitki.

 

Jeśli chcesz się uczyć i rozwijać, to wystawiaj swoje prace na światło dzienne i licz się z odbiorcą i jego oceną. W animacji SZALENIE ważny jest widz. I musisz brać pod uwagę, że nie wszystko co pokazujesz musi się podobać.

 

Pracuj dalej, pokazuj swoje prace. Na pewno będziemy starali się doradzać jak najlepiej pokazując mocne i słabe strony każdego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności