Skocz do zawartości

(WIP)Pierwsza praca na tablecie.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kilka rad:

-Zawsze zanim zaczniesz rysować wiedz dokładnie CO chcesz narysować, zamknij oczy i wyobraź sobie każdy fragment gotowego obrazka

-Rysuj całościowo, jak głowa, to odrazu reszta (choćby pod postacią lineartu, albo kolorowych plam), jak reszta, to od razu jakieś tło

-Na początku określ sobie oświetlenie

-Nie bój się kontrastów (światło na tej twarzy sugeruje, że nos jest tak samo wystający jak policzek, jeśli tak jest - OK, jeśli nie, to zaznacz to jakoś - walor )

jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy, nie omieszkam dopisać

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anatomia może i leży, ale to ma być twój twór. Jak na początek to wydaje mi sie niezłe nawet. Tak jak mówi shin: zrób se zarys całości(choćby geometryczny), bo potem możesz się nie wymieścić(jak zrobisz tło), albo zapomnisz...

Ja jak na razie z digital paintingiem miałem małe doświadczenie: 3 pokolorowane rysunki brata(skany szkiców), przerysowany smok z neta i narysowana na podstawie zdjęcia rozella królewska(sama głowa). Mam tylko mysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rad:

....

 

:D ma rację

 

Witam na również na Forum ;D,

 

kilka zasad/reguł powiedział Tobie Shin Od siebie dodam im więcej będziesz maział tym lepiej, i zaczynaj od ogółu do szczegółu. Staraj się wyczuć narzędzie bezwzględu na to czy jest to piórko tabletu czy też ołówek lub pędzel ;], Twórz, i wrzucaj.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiści kupiłem tablet dopiero wczoraj i wiem jak ciężko dostosować sie do kolosalnej różnicy między myszką a penem ale po 12 godzinach walki wyszedł całkiem fajny portrecik :)

(na załączonym obrazku)

 

chyba nieźle choć mogło by niewątpliwie wyglądać lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym robil ze zdjecia to tez by mi tak wyszlo:P

 

Poza tym to jest wątek :PiechI: (nie wiem jak odmienić, o ile w ogóle się da ;) )

Piechiego xD hehe

 

dzisiaj sie postaram zrobic ramiona i pokaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a to ze zdjęcia czy nie ? wally

 

tak rysowałem to wzorując się na zdjęciu

 

ale to jest fragment nie skończonej pracy

 

nie chciałem wylewać pustych słów

 

tylko poparłem to przykładem

 

niebawem wrzuce tu jakiś nowy projekt

 

i rozwiniemy ten temat

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moglo gdybys sam od poczatku do konca to narysowal,a nie po zdjeciu napizdzal- nie wiem,tacy jak ty macie nas za idiotow czy co?

 

widze że masz wyjątkowo wysoką samoocene kolego :)

 

skoro sam twierdzisz że uważam cię za idiote

 

malowałem to na podstawie zdjęcia bo ciężko przestawić się z myszki na tablet

 

a chciałem żeby to jakoś wyglądało

 

ja jestem z efektu zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle, źle. Tło powinno współgrać z postacią. Walorem tła, poprzez kontrasty możesz sprawić by pierwszy plan wysunął się bardziej do przodu. Jeśli ciemna jest prawa strona twarzy, to postaraj się, by tło za nią było jaśniejsze niż po lewej stronie itd. No i nie wycinaj tak postaci z tła. Ono spełnia o wiele ważniejszą rolę niż tylko bycie z tyłu. Wszystko powinno ze sobą jakoś grać i współdziałać.

Korzystasz z warstw? Jeśli nie to koniecznie się tego naucz. Odnoszę wrażenie jakbyś namalował postać na tej samej warstwie co białe tło a potem przypomniał sobie, że musisz dodać coś z tyłu więc "wyciachałeś" tego człowieczka i obmalowałeś go do okoła.

 

EDIT to Wally:

Jeśli nie widzisz różnicy między malowaniem na podstawie zdjęcia a malowaniem po zdjęciu to daleka droga przed tobą. I w procesie przerzucania się z myszki na tablet proponowałbym uwzględnić też etap "analogowy", czyli ołówek i kartka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piechi - trochę mi się wydaje że zwłaszcza na swetrze za bardzo maziane smudgem a za mało kolorami

 

oczy są zbyt wybałuszone, a chyba dlatego że górna część tęczówki powinna być przykryta powieką

 

ale tak woglę to nieźle ci idzie zwłaszcza jak na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT to Wally:

Jeśli nie widzisz różnicy między malowaniem na podstawie zdjęcia a malowaniem po zdjęciu to daleka droga przed tobą. I w procesie przerzucania się z myszki na tablet proponowałbym uwzględnić też etap "analogowy", czyli ołówek i kartka...

 

Elo elo

 

mam dość duże doświadczenie jeśli chodzi Analoga jak to nazwałeś

 

jechałem na drugiej warstwie "po zdjęciu"

 

masz rację nie zaprzeczam nie neguję

 

poszedłem na łatwizne tylko dlatego żeby nie zrazić sie przy pierwszej prcy

 

na chwilę obeną odbieram to w ten sposób:

 

jestem szczęśliwym posiadaczem pentagrama "TITAN"

 

odeszłem już od xerowania zdjęć i postawiłem na własną wyobraźnie

 

niebawem pokaże wynik mojej pracy

 

obecnie jestem na etapie przejścia z grafiki 3d na 2d

 

wydawać by się mogło że jest to opcja typu przejścia z photoshopa na painta

 

ale na mojej drodze pojawił się tablet

 

i czerpie z tego niesamowitą zajawkę

 

SERDECZNIE POZDRAWIAM

 

I DZIĘKUJE ZA WSZELKIE SŁOWA KRYTYKI

 

...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to byłem zdziwiony patrząc n 1 prace ,dlatego zapytałem o to czy ze zdjęcia:P mi to wsio ryba ,staram sie robić jak najwięcej z wyobraźni..no ale jeżeli większość to proporcje ,to zdjęcia są pomocne:)

Hmm nie wiem czy akurat ja powinienem Ci doradzać..rób speedy:P ta postać ma dziwne uszy i to o czym Ania wspomniała ..a zaszedłeś już dość daleko..takie poprawki zwykle na etapie szkicu ,no chyba że Ci sie uda teraz..

hej

ps. oczy są najs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:PiechI: >> specjalnych uwag nie mam >> dobrze jest, tylko sie nie poddawaj i rysuj ile mozesz, wzoruj sie na modelu albo na zdjęciu. Na wyobraznie przyjdzie czas jak opanujesz lepiej warsztat. Na poczatku nie uzywaj raczej smudge, burn itp toolsów. No moge ci powiedziec jeszcze ze ta twoja praca przypomina troche prace leandera z przed kilku lat z działu speedpainting :)

 

wally_opole >> proponuje ci zebyś załozył sobie osobny wątek o temacie:

 

wally_opole Teczka 2d: "Ja doświadczony w grafice 2 i 3d, szczesliwy posiadacz tabletu TYTAN juz niebawem zaprezentuje tutaj wyniki swojej pracy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja osobiście liczyłem na słowa krytyki

 

bo osobiście jestem pozytywnie na nie nastawiony

 

ogólnie jestem życiowym optymistą i zawsze stawiam na łatwiznę

 

myśle że nie ma sensu rozmawiać nie popierając tego przykładami

 

te wypowiedzi będą miały większą siłę przebicia jeśli będziemy dołączać jakieś załączniki na których będzie widać jakiś postęp

 

ja osobiście nie mam neta i występuje tu gościnnie

 

niebawem skrobne coś nowego nie jadąc po zdjęciu

 

i wtedy zobaczymy co z tego wyszło

 

pozdro elo elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wally_opole ->

Po 1. Przede wszystkim to nie jest Twój wątek. Jeśli oczekujesz, na komentarze swoich prac, załóż własny.

Po 2. Nie rób offtop'ów i nie rozwlekaj niepotrzebnie tekstu.

Po 3. Zapoznaj się z REGULAMINEM.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie spamój xD

 

a tak pozatym to tlo nie bedze takie tylko tak maznolem a co do swetra to mi nie wyszedł:/ dzisiaj postarm sie poprawic ubranie ajutro cos zrobie z tlem:)

dzieki wszystkim za oceny i rady:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności