Skocz do zawartości

Malowanie wnętrza.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie jest to coprawda forum dla malarzy/tapeciarzy ale zapytam bo artystów tu nie brak.

 

Mam do pomalowania pokój i wzór w nim będzie się składał z kilkunastu (bądź dziesięciu) szablonów stworzonych wirtualne :]

 

Moje pytanie brzmi : Jest jakaś specjalna folia do tego typu rzeczy ( aby szablon wyciąć i namalować na scianie [musi być sztywna]) ? Bądź ma ktoś doświadczenie w malowaniu wnętrza wzorem wprost z komputera? Bo nie bardzo wiem jak się do tego zabrać a ręczna robota to ostateczna ostateczność.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Idź do większego sklepu z takimi artykułami, Castorama, czy coś, tam na pewno dostaniesz to czego szukasz, folie, taśmy malarskie. Poszukaj też czegoś na necie, na pewno jest tego trochę;)

 

A do wycinania szablonów dorwij najlepiej jakiegoś znajomego z dostępem do plotera;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam projektor multimedialny ewentualnie slajdolot

a jesli nie to byle studio z plotterem :)

od biedy mozesz wrzucic swoj wzor do Excela, wydrukowac na wielu stronach, pozniej wg. tych kartek nakleic na sciane wzor i tyle

 

mam nadzieje ze kumasz o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga pracowałem w Praktikerze w dziale dekoracyjnym i może coś pomogę,ale powiem ci, że nic zabardzo sie nie znajdzie takiego. Teraz pytanie, jak ty sie chcesz do tego zabrać ?? :) chesz wydrukować szablon i przyłożyć go do ściany i tak jakby odmalować tak? jakie są duże szablony, mieszczą się na A4? Jakie farby wybrałeś? Jeżeli wybrałeś Dulux to już ci mówię że będzie ciężko ci małe szablony odmalować, chyba że malujesz często.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam projektor multimedialny ewentualnie slajdolot

a jesli nie to byle studio z plotterem :)

od biedy mozesz wrzucic swoj wzor do Excela, wydrukowac na wielu stronach, pozniej wg. tych kartek nakleic na sciane wzor i tyle

 

mam nadzieje ze kumasz o co chodzi

 

No właśnie to chyba będzie jedyne wyjście...

 

 

FaNTOMAS - przykleić szablon, odmalować wykrojenia i odkleić...a szukam patentu bo szablony mogą być nawet formatu a2.

 

dzięki za reply.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydrukuj linie na ploterze, A2 to będzie z 5 zł

przyklejasz dościany, nanosisz punkty, obklejasz zwykłą taśmą malarską i jedziesz wałeczkiem :)

wczesniej zeby ci nie poodpadała farba ścianę możesz zagruntować jakimś unigruntem albo innym badziewiem z catoramy

 

ps:

jak masz skomplikowany rysunek albo literki lub krzywe to lepszym rozwiązaniem byłoby puszczeni tego na papierze samoprzylepnym na ploterze wycinającym i przyklejenie na ścianę gotowego szablonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności