Skocz do zawartości

Vue 6 xStream cienie!!!


MIKATO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich co sie znaja na tym programie, mam problem, a mianowicie mam projekt budynku w ArchiCAD 10, ktory nastepnie exportuje do 3dsmaxa, tam grupuje elementy, ktore pozniej beda mialy nadane odpowiednie materialy, potem exportuje ten budynek w formacie .3ds do Vue 6 xStream i dokladam reszte, czyli niebo i caly ekosystem. I tu jest moj problem powierzchnie budynku w Vue 6 xStream po wyrenderowaniu zle odwzorowuja cienie padajacego na nie swiatla. Probowalem juz wielu sposobow w 3dsmax-sie, z odpowiednim mapowaniem UVW, bez tych koordynacji, exportowalem do .DXF i wiele innych i nic nie pomagalo. W 3dsmaxie jak renderuje przez Mental Rayea to swiatlo padajace na powierzchnie budynku daje dobre cienie w Vue 6 xStream nie chce. Co najdziwniejsze jak w 3dsmaxie utworze jakas inna bryle np. szescian czy kule czy cos innego to po zaimportowaniu do Vue 6 xStream jest dobrze z cieniami.

POMOCY!!! bo juz sam nie wiem co jest grane.

Dzieki wszyskim ekspertom...

Sam nie znam nikogo co by mi pomogl w tej materii.

Pozdrawiam i czekam na info od was z niecierpliwoscia.

A ... niech ktos napisze jak sie dodaje zdjecia to dolacze jedno z tym dziwnym zjawiskiem.

Sorka za pisanie w tym dziale ale w innym malo odwiedza ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzieki, ale juz rozwiazalem sam ten problem. Dla ludzi co by chcieli sie dowiedziec juz pisze... Trzeba tew. powierzchnie odczepic (detach) od reszty obiektu i "wygladzic" w maxie opcja od polygonow. Nastepnie exportujemy cala scene do innego tego programu to tyle czesc i dzieki za jednego posta thx. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności