Skocz do zawartości

JAk oswietlic salon z klimacikiem?


lukasz3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak radzilibyscie mi oswietlic pokoj z kominkiem zeby uzyskac fajny klimat polmroku i nastroj fajny-jakich swiatel uzyc-Oswietlac tylko iesami,zza okien vray lighty dawac czy lepiej nie

dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

jak chcesz polmrok to raczej ies'y, a czy bedziesz musial fakeowac innymi zrodlami swiatla to juz zalezy od tego jakie, ile i gdzie lampy poustawiales i czy to wystarczy zeby lanie oswietlic cale pomieszczenie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat wlasnie chodzi o lekki polmrok i podkreslenie paleniska.BArdziej zalezaloby mi na nocy-probowalem zrobic przy oswietleniu zza okien kombinowac ale lipa z klimatem-chyba pousuwam wszystko zza okien jak radzicie.A dac do tych iesow jakiegos vraylighta czy odpuscic i oprzec sie tylko o ies

dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noc to symulacja niebieskim światłem. zrób więc niebieskawe światło lekko wlewające się przez okno. we wnętrzu kominek płonący jasnym płomieniem, delikatnie rozświetlający niedalekie obiekty i mocnym refleksem odbijający sie w ciemnej dębowej podłodze. mała lampka koło fotela może stanowić dobre kontr - światło. ważne jednak aby nie konkurowało ze światłem ognia.

 

najważniejszu jest jednak układ. jeśli nie masz jeszcze zaplanowanego pomieszczenia umieść kamerę tak aby kominek był w centrum kadru. z lewej strony kontry obiektów rozświetla niebieskawe światło zza okna, w centrum jarzący sie kominek, po prawej mała lampeczka delikatnie rozświetlająca ciemność prawej strony.

 

ale tutaj i tak zależy co do za wnętrze. do tego co napisałem najlepsze byłyby jakieś szlachetne materiały: marmur, drewno. styl pomieszczenia raczej kolonialny lub nawet coś w stylu barokowym: ciężkie zdobione meble, fantazyjne kanapy i fotele, niestandardowy stoliczek... do tego plastyczne światło paleniska... może być fajna scenka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności