Skocz do zawartości

Instalacja win xp pro - wyskakuje bluescreen.


Razi91

Rekomendowane odpowiedzi

Qmpel przywiózł mi kompa, żebym mu wina xp pro zainstalował. Dał mi dyskietki, płytke z windowsem ("piracką" wersje SP2, ale na kompie jest naklejka z kodem do pro, podobno ta co miał z kompem nie nadawała się do użytku). Miałem tylko podzielić na 2 partycje i zainstalować system. Nic trudnego.

Na jedną dyskietke wgrywam boot-diska z win98 se, a na drugą program Aefdisk(do usuwania partycji NTFS). Standardowo usuwam partycje NTFS i robie w fdisku 2 tak jak chciał.

 

Potem włączam instalatora z windy z płytki. Ładuje sterowniki normalnie. Problem z bluescreenem występuje podczas wyboru partycji. Pisze że nie ma żadnych dysków, mimo że są 2 partycje(próbowałem jak były niesformatowane i sformatowane, oraz jak nie było wogóle partycji zrobionych). Nic nie da się zrobić(ani "d", ani "c" nie działają). Jak nacisne strzałkę w górę, lub w dół to wyświetla się screen. Jakiś błąd i mam się upewnić czy stery są poprawnie zainstalowane... Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

gdyby to był mój komputer... Jutro kolo miał po niego przyjechać, ale po kompa z dosem raczej mu sie nie będzie spieszyło. Teraz robie scandisk. Jutro może spróbuje wsadzić twardziela z tego kompa do "mojego"(od znajomego, ale z moim twardzielem).

 

EDIT:

Dobra, już znalazłem przyczyne. Nie wiedziałem, że jak dysk jest na SATA, to trzeba mieć sterowniki do dysku twardego... Szczerze mówiąc pierwszy raz o czymś takim słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności