Skocz do zawartości

Kamera cyfrowa [jaką wybraĆ ?]


Joint

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie chodzi mi tu nie o taką profesjonalną [bo na to tez kasy nie mam] ale tez nie o taką całkowicie "familijną".

Chodzi mi tez o to zeby dobrze współpracowała z kompem [chce sie troche w efekty specjalne pobawic ofkoz] :) ; miała tryb 16:9 i przedewszystkim dobrą jakość obrazu.

Nie wiem tez jaką wybrać : Dvd; na karte pamieci; MiniDV, czy z HDD.

Moge wydać tak do ~ 1700PLN.

!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Knysha: jak ustawisz mocniejszą kompresję w kamerze z HDD to film zmniejszy swoją objętość ale także straci na jakości. Będzie ok jak chcesz tylko sobie pomontować, ale jak chcesz zastosować jakąś bardziej zaawansowaną obróbkę to już kiepsko.

 

Joint: w takim razie weź tą miniDV. Będzie znaczna różnica w jakości obrazu. Myślę, że warto zrezygnować z wygody dla poprawy jakości. Jak chcesz sie kamerką bawić w filmowanie to zwróć uwagę na jak największą ilość ustawień manualnych. Żeby nie było, że z łapy sobie tylko zooma ustawisz :P. Nie bierz tej kamery co Ci Knysha proponuje, bo ma manualne tylko ustawianie exposure i jeden ccd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki mathix.

Wlasnie; czy jest bardzo duza roznica w jakosci obrazu miedzy tym 1ccd a 3ccd ?

Wlasnie mam zamiar troche bardziej zaawansowana obrobke ;)

Wiesz to nie ma być taki HANDYCAM familijny do konca chce zeby cos mozna powarzniejszego z tym robić ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci, że np. kluczowanie z ccd to masakra :]. Na tych amatorskich 3ccd też trzeba się trochę namęczyć, a przede wszystkim dobrze oświetlić ekran.

 

Poprzeglądaj recenzję na: http://www.camcorderinfo.com/ . Pamiętaj, że nie musisz koniecznie kupować najnowszego sprzętu, bo to często po prostu masa uproszczeń w obsłudze i niekoniecznie polepszenie jakości obrazu (szczególnie sprzęt do 2k zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a naprzyklad taka kamerka : http://allegro.pl/item203445977_3ccd_panasonic_nv_gs230_gwar_fakt_super_pakiet.html

ma 3ccd statyw i torbe i to w niskiej cenie ;) ale nie ma dotykowego panela, i nagrywa na miniDV zamiast HDD ;/

Qrde juz nie wiem co wybierać; leprza jakość; czy wygodniejszą obsloge; mniej konwertowania ale gorszy obraz :!!:

 

 

 

a znalazłęm takie cos moze mi ktos wytlumaczyc czemu to kosztuje ponad 3300PLN ??? http://www.e-cyfrowe.pl/kamery/sony-dcr-pc109e-p-527.html?id=527&PHPSESSID=09ca95128e9b6a2e949853fd20c074c8&action=default_2&tid=159#opis_produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mathix dobrze IMHO prawi, co to jest teraz 12 giga na dysku? Ja bym kupił sony- dostał mi się panas i żałuję. Mały zoom optyczny a cyfrowy to totalna lipa. 3ccd obowiązkowo(IMHO). Nie zwracaj uwagi na jakieś "szaleństwa" typu super bajer panel najlepiej z GPS;). Tym będziesz filmował a nie bawił się w dotykanie;). Powodzenia i obyś wybrał coś co Ci posłuży!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom; dzieki za podpowiedzi ziomki :))

ten zestawik ze statywem i torbą fajny :> Bo i 3ccd jest i te dodatki. I o takie cos mi chyba chodzi; bo qrcze po co mi 100 efektow w kamerce typu "śnieg" "sepia" "lustro" ekran dotykowy...

Dzieki ze mnie oswieciliscie co do 3ccd; bo slyszalem juz takie opinie gdzie indziej ze nie widac roznicy !

 

aa i tam wczesniej dałem link do kamery za te 3300pln ... znalazłem taką za ~1600 uzywana. :) nadal nie wiem czemu jest taka droga w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Tomek Kosiorek - po dotykać to lepiej co innego, a nie taki plastikowy ekran. :P

 

Jak Panasonici to sprawdź tego:

http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2866

Jak nic nie przeoczyłem to różni się praktycznie tylko focusem (na plus, bo ma manuala). Wprawdzie z tego co pamiętam w tym modelu nie ma niestety pierścienia i trzeba z menu ustawiać, ale zawsze lepsze jak nic.

 

Statyw i torba są najs (statyw bardzo najs), ale warto sprawdzić czy gdzieś nie znajdzie się kamery nie w zestawie taniej, tak że po dokupieniu statywu zostanie kilka groszy na browca albo chociaż gumę do żucia :P.

 

Jak będziesz kupował to uważaj na sklepy typu Electroworld albo Euro, bo tam najczęściej mają ceny jeszcze z czasów rządów poprzedniej ekipy. A jak wiadomo teraz poszły w dół ;)

 

UPDATE:

Joint: Obookaj ceny na ceneo.pl. Dadzą porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dzieki :):)

No tez wlasnie porownałem i praktycznie NICZYM sie nie rozni; moze minimalnie wymiarami z tego co widze :D

Dziwne bo cena gs230 jest o 200pln wyzsza za "nic"

Ale bez kitu ta kamerka jest cool; 3ccd po takiej cenie; w tak eleganckim wydaniu. po ~1400idą a widze na allegro za 900- uzywaną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerki w tych cenach zazwyczaj są przeznaczone dla ludzi filmujących imieniny cioci, dla których takie rzeczy jak nieliniowy montaż, efekty specjalne, czy korekcja kolorów po prostu nie istnieją :). Dlatego pozbawianie ich np manualnego focusa może mieć jakiś sens, zwłaszcza, że na imieninach u cioci taki kamerzysta ma raczej problemy z ustawieniem ostrości na oko i musi zdać się na automat :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie porownywac. ale to moze dlatego ze ma odblokowane wejscie DV IN.

 

W polskim prawie (czy czyms tam) jest jakis zapis ktory naklada na rejestratory video (magnetowidy) jakas tam oplate za to ze sa nimi. A kamera z wlaczonym wejsciem DV staje sie magnetowidem w tym wypadku. Przez co cena z wlaczonym i wylaczonym wejsciem DV in rozni sie.

 

Dla niektorych to lepiej bo kupuja tansza wersje tej samej kamery i odblokowuja sobie dv in. Acz traci sie przez to gwarancje jak cos nie pojdzie. Jak w przypadku biosa w kompie.

 

EDIT: nie wiem czy dobre znalazlem ale:

 

http://www.kopipol.kielce.pl/pliki/rozpimport.html

Zalacznik drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tak; ale mi to raczej nie potrzebne.

czyli narazie prowadzi NV-GS180; stosunek cena-jakość jest o.k.. Nie widze sensu dawac 300pln wiecej za słabszą kamerke z hdd30gb i dotykowym ekranem co chyba wcale nie jest takim plusem :P

 

_

Dzieki IllY za rozgryzienie tego =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałme sie prawie na 100% !!! wiem juz chyba wszystko na temat kamer :PP http://www.e-cyfrowe.pl/kamery/panasonic-nv-gs230-kamera-cyfrowa-p-5471.html?PHPSESSID=c2a43f666e6ad16ba7a52cd6f4624364

PANASONIC NV-GS230 tutaj tylko za 1579pln z dostawą a na allegro koło 1700 chodzi :)

To dobry wybor?; moze mnie jeszcze ktos zniechęci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro nv-gs180 była 1400pln; nv-gs230 = 1700pln .

Chciałem kupic w jakims dobrym sklepie internetowym raczej; a tam nv-gs = ~1480 + koszty przesyłki... Znalazłem 230tke za 1575 czyli niewiele wiecej :)

transport za free.

Nie zabardzo widze roznice miedzy tymi kamerami; ale ta mi sie bardziej z wygladu podoba; duzo lepsze kolory :P no i jest troche "nowsza". DOKONAŁEM PRZEd chwilką zakupu; dam relacje co i jak :))

Jutro powinna teoretycznie dotrzeĆ. Ale mysle ze bedzie git; 3CCD za te cene :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, a powiedzcie mi, jak to jest z kamerami z HDD, czy czasem podczas jakiegokolwiek ruchu nagrywanie nie jest przerywane ze względu na wstrząsy?

Bo w końcu trochę byłaby lipa gdyby po nagrywaniu czegoś podczas spaceru, jazdy itp nagle okazałoby się, że nie nagrało się prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joint: No cóż, Twoja kasa :). Mi w 230 brakuje manualnych ustawień, ale pewnie dasz sobie radę.

 

Do Panasoniców nie dodają kabli FireWire, więc pewnie będziesz musiał wydać dodatkowe kilka złotych na niego. Ale lepiej zaczekaj, aż przyjdzie kamera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Jasne ze tak;) Słyszalem na innym forum ze wlasnie panasy z tej serii mogą zrzucac pełnej jakosci obraz przez USB. I tak dokupie ten kabel; ale mzoe nie trzeba bedzie uzywać tego ;)

Wczoraj zamowilem podałem tam telefon : "ma sie ze mną skontaktować pracownik jakis" narazie odzewu nie było, mam nadzieje ze przyjdzie to to dzisiaj :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm a po co Ci HD koniecznie ?

To zrozumiem ale ze wybraliscie DVD to nie :D

Za taką grubą kase predzej bym wzial to 5mega pikesli przetwornik :D:D OMG Ale jest na hdd : http://allegro.pl/item205183892_jvc_mg_575_fv_gw24mc_gz_mg575_40gb_hdd.html

 

jak chcecie hd; to szukajcie ale nie DVD jak chcecie montować coś; filmy krecic.

Ja kupilem wczoraj za 1575pln - Panasonic Nv-Gs230; ma 3CCD czyli 2,3miliona pikseli; mysle ze bedzie GIT [jeszcze nie doszła].

Nie znam sie na "waszytm przedziale cenowym" wiec nie proponuje nic na siłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę kupić kamerkę z hdd zastanawiam sie nad JVC MG 57, PANASONIC H20, JVC MG 255. MG 57 i 255 mają cyfrowe stabilizatory ale lepsze matryce. Mój budżet to 2000zł. Kamera ma służyć do filmowania rodzinnych uroczystości i pokazów fajerwerków. Powiedzcie co sądzicie o stacji dokującej , gdzieś czytałem że to nie jest najlepsze rozwiązanie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam Draqon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności