Skocz do zawartości

Fotografia: Siepacz [ Jeden strzał z szuflady:) ]


Siepacz

Rekomendowane odpowiedzi

No to startujemy:D Wszelka konstruktywna krytyka mile widziana:D Zaczynam od najnowszych zdjęć z dwudniowgo "festiwalu" pantomimy we Wrocławiu w kinie Lwów. Podziękowania dla Drakuli za pożyczenie obiektywu, przydatny był:D

 

p1.jpg

 

p2.jpg

 

p3.jpg

 

p4.jpg

 

p5.jpg

 

p6.jpg

 

p7.jpg

 

p8.jpg

 

P9.jpg

Edytowane przez Siepacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podostrzyłem:D Drążek był jednak tym razem aktorka w bieliźnie, widać wyciągnęli lekcje z pierwszego pokazu:P Plakaty od dłuższego czasu wiszą w kluczowych punktach Wrocławia trzeba czytać, czytać, czytać...:D Ale widze że jest zainteresowanie tego typu imprezami, jak będę miał info o kolejnym takim pokazie to dam info na forum.

 

A tak odnośnie samego fotografowania momentami było mi aż głupio, wyobraźcie sobie niewielką kameralną salę pełną ludzi, na scenie aktor, zero odgłosów ze sceny, publika milczy jak zaklęta a z przodu trzaskają cztery lustra. Gdybym był tam jedynym człowiekiem z aparatem nie zrobiłbym prawdopodobnie ani jednego zdjęcia z tego pokazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie fireshow nie podobaja. nieoste i nieciekawe.

 

A możesz mi pokazać te nieostrości ?:) Że zdjęcia są poruszone to chyba normalka przy czasach rzędu 1s. i wyżej i dynamicznie poruszającym się obiekcie. Można by błysnąć dodatkowo lampą i złapać "ostrą" figurę postaci ale to tylko jedna z wielu konwencji. Poruszenie i nieostrość to 2 różne światy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez nie ma sprawy :D ja wiem, ze ludki wychodza nieostre, ale u tu ogien jest nieostry. (jedynie na chyba drugim sie trzyma dobrze). i tlumaczenie sie czasem naswietlania jest nieuzasadnione. bo mozna robic firshow nawet na 5 sek i miec ladne zdjecia.

a przy uzyciu lampy wychodzi duch, ktorego osobisie nie lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniowej nieobecności spowodowanej wyjazdem do Łagowa na Lubuskie Lato Filmowe powracam z nowymi zdjęciami:D Ot kilka ujęć z niemieckiego, zrujnowanego cmentarzyska.

 

 

l1.jpg

 

 

l2.jpg

 

 

l3.jpg

 

 

l4.jpg

 

 

l5.jpg

 

 

l6.jpg

 

 

l8.jpg

 

 

I coś mniej cmentarnego...

 

 

l7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że cykl cmentarny byłby ciekawszy, gdyby opowiadał jakąś historię. Potrzebuje czegoś, co by sprawiło, że nie jest to tylko zbiór ładnych fotek b&w ze starym poczciwym granitem w roli głównej.

Najbardziej podoba mi się zakopany krzyż, bo jest najmniej spotykany spośród ślimaczków, anonimowych płyt, zniczy.

Aczkolwiek całość tworzy klimacik.

 

 

Z najnowszych to mi się najbardziej podoba: w3uf9ask7.jpg, bo jest trochę tajemnicze i magiczne, przez to światło i stanowczą czerń pierścienia_od_tego_czegoś. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie chciałem opowiedzieć historię zagubionego i opuszczonego cmentarza, myślałem że mi się udało widać nie do końca:D A maszyna ze zdjęcia o którym wspominasz to stara sieczkarnia służąca wieleee lat temu do mielenia zielska używanego w paszy dla zwierząt:] Niestety maszyna od lat już nieczynna a także niekompletna, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by wątek w niepamięć nie odszedł postanowiłem sięgnąć do tak zwanej szufladki i pokazać kilka fotek z pokazu który miał miejsce w empiku z okazji dnia kobiet.

 

1.

e3kf1.jpg

 

2.

e1uh4.jpg

3.

e5xh3.jpg

 

4.

e7co3.jpg

5.

e4lm1.jpg

 

6.

e6cc0.jpg

 

 

Zapraszam do oglądania i komentowania:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh! Nie wiem co we mnie wstąpiło ale postanowiłem reanimować swój wątek wrzucające kilka zdjęć z wycieczki jaką zorganizowała moja uczelnia. Miejscem docelowym była Ukraina. Wspaniałe miejsce któremu należałoby poświęcić więcej czasu niż tydzień spędzony głównie w 50 osobowym tabunie ludzi przemieszczającym się z miejsca na miejsce w stanowczo zbyt szybkim czasie. Może kiedyś tam wrócę, tylko ja mój aparat i zestaw filmów:D No to lecimy:

 

1.

14.jpg

 

Zdjęcie zrobione w jakimś niewielkim miasteczku w pobliżu Lwowa. Cholera za każdym razem kiedy patrzę na to zdjęcie myślę o filmie "Dobry, zły i brzydki". Mam nadzieję że nie obrażam nikogo uczuć religijnych tym skojarzeniem.

 

2.

19.jpg

Kadr wykonany w trakcie spektaklu w Operze Lwowskiej. Wiem że przepały miejscami mogą być rażące ale to zdjęcie dobitnie kojarzy mi się z filmami z lat 20 więc musiałem je tu zamieścić:D

 

3.

30.jpg

 

Zdjęcie zrobione w trakcie spotkania ze studentami polonistyki na Uniwersytecie Lwowskim. Generalnie nie ze studentami a ze studentkami, żaden mężczyzna tego tam nie studiuje z tego co pamiętam. Miałem okazję siedzieć na przeciwko najładniejszej moim zdaniem dziewczyny która tam była więc podniosłem nieśmiało aparat i powstał taki oto efekt:)

 

4. 32.jpg

32.jpg

 

Cmentarz Łyczakowski. Bogaty w piękne, stare pomniki jakich nie zobaczymy wiele na polskich cmentarzach. Jeśli kiedykolwiek odwiedzicie Ukrainę koniecznie się wybierzecie się na ten cmentarz. Można po nim chodzić wiele godzin a zobaczyć wszystko i tak ciężko.

 

Wyszło chyba więcej czytania jak oglądania, przynajmniej takie odnoszę wrażenie w trakcie tworzenia tego posta. Zapraszam do oglądania i komentowania:)

Edytowane przez Siepacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności