Skocz do zawartości

Archicad - 3dMax


iad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie w sprawie przeniesienia obiektu z Archicad do Maxa. Zapisuje w archicadzie plik jako 3ds nastepnie importuje go do maxa i nie jest on w skali 1:1, jest strasznie mały, czy da sie otworzyć w maxie tak plik aby był normalnych wymirów czy jedynie pozostaje mi zabawa skala w maxie?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wykorzystam ten wątek i zapytam ..... Czy jest jakiś sposób, żeby elementy ceramiki łazienkowej w postaci ( ściągnięte z netu) dwg dxf zaimportować do MAXA z zachowaniem jego idealnych kształtów kątów łuków i okrągłości ?

 

Pozdrawiam / Kuback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z importowaniem pliku z archicada do 3ds, robie tak jak piszecie ustawiam w jednostce 1000, zmieniam na mm w 3ds i po zaimportowaniu pokazuje mi się duża kamera o światło (jakby zaimportowane z archicada), po ich usunięciu moj projekt jest malutki nie da sie go przybliżyc scrollem, dopiero jak klikne ZOOM EXTENTS projekt pokazuje się duzy. czy tak zblizony projekt jest w skali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. jest w skali.. poprostu po eksporcie max ustawia widok calego modelu. Zracji tego ze swiatla sa dosc daleko sam obiekt jest malutki. Zacznij od wyrzucenia swiatel. zwykle maja nazwy "sun"(podstawoa lampa slonca) i "light" (skylight z lightworksa - zwykle to kolo 20 lamp w jednym miejscu). potem wystarczy zanaczyc obiekt i kliknac przyblizenie elementu (bialy szescian, prawy dolny naroznik) i po sprawie.

 

patent z jednostkami jest jak najbardziej prawidlowy.. poprostu jak do nie przestawisz, a robiles projek np w metrach to wtedy 1m=1mm.

 

 

dodatkowo radze urzywac grupowania by material... zaoszczedza cholernie duzo czasu podczas teturowania.. i nie rozumim dlaczego malo osob wykozystuje ta opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności