Skocz do zawartości

Pytanie: Jak ustawic swiatla ?


Fidiasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam do Was pytan kilka a mianowice na necie mozna znalesc takie mini tutoriale, ktore przedstawiaja zdjecie i obok schemat jak bylo ustawione swaiotlo. I wlasnie czy moze znacie jakies takie tutki lub jesli wiecie jak osiagnac takie efekty jak na fotkach ponizej to czy mozecie narysowac schematycznie jak swiatla stoja ?

 

Z gory dzieki :)

 

 

1.

 

hilaryduff03ge2.jpg

 

2.

 

intensemylovebyhisnwi2.jpg

 

3.

 

l29l30l46l360l388model3pm9.jpg

 

Niew chodzi mi chlopaki o efekt koncowy bo wiadomo ze to Photosklep tylko o to jak osiagnac takie miekkie cienie lub i prawie brak - jak ustawic bleny, czy uzyc softbox'ow czy parasoli itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

na duzych zdjeciach mozesz popatrzec gleboko w oczy modelkom - w zrenicach caly setup sie swietnie odbija.

Z moich obserwacji wynika ze czesto uzywane sa lampy ustawione w sposob zblizony do fake GI ;) - wiesz - takie okregi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby uzyskać takie efekty jak wyżej to przeważnie oświetla się soft boxami czyli lampami włożonymi za mleczne materiały które rozbijają światło i delikatnie oświetlają modela niwelując ostre cienie. Ustawia się takie 2 soft boxy przed modelem po obu stronach i pstryka zdjęcia.

Jeśli się takiego soft boxa nie ma to można wykierować lampę błyskową w odwrotną stronę od modela za to przed lampę dać jakieś np białe tło które odbije światło z lampy i przeniesie na obiekt fotografowany (secondary bounses :))

są też specjalne konstrukcje paru lamp zaczepione na okrągłym rusztowaniu. i ustawione przed lub trochę nad modelem co daje taki efekt jak na teledyskach że w oczach odbijają się "gwiazdki"

Modele stoją na jakiejś scenie z tłem które czasami też jest doświetlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko odradzam proby robienia na bialym tle, szczegolnei w malej odleglosci za modelem, balans dostaje swira, swiatlo glupieje, ciezko to zrobic tak zeby sobie dnia nie zepsuc...

 

swiatlo zawsze warto dawac neico z gory, bo inaczej oczy glupieja (nawet jesli nei zauwazamy tych cieni to oko stwierdza ze cos nie gra)...

 

przy robieniu zdjecia prosto na pysk warto odsunac modela od osi obiektywu, bo zlapie wszystkie znieksztalcenia i glupawe odbicia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--- EDIT

Nie mam pojecia jak ten watek wyskoczyl tak wysoko... wyglada na to ze niezly ze mnie gornik... ...albo ktos nade mna skasowal swoj post ;-]

---

 

Panowie ... wrzucajcie przyklady tych zdjec o ktorych mowicie na forum, a nie kisicie na dyskach...

 

@Fidiasz "Niew chodzi mi chlopaki o efekt koncowy bo wiadomo ze to Photosklep"

 

...prosze Cie.

95% takich zdjec to Swiatlo+Makijaz+Fryzura+Aparat... w PSie to mozesz poprawic przebarwienia i ewentualnie pryszcze na skorze - ale nie wyciagniesz za duzo ze zle oswietlonego zdjecia... zreszta nie chodzi przecierz o to zeby siedziec przed kompem i grzebac w PSie tylko zeby zrobic jak najwiecej w "aparacie"

 

ok, bo pisze od rzeczy - takie zdjecie mozna zrobic przy pomocy parasoli - jak to ponizsze - ale jest wedlug mnie troche trudniej - bo swiatlo odbija sie wszedzie - przechodzi przez parasol, odbija sie za nim uderza w sufit i sciany i inne obiekty - przyjmujac kolor odbitej plaszczyzny... softboxem jest duzo latwiej to swiatlo kontrolowac... jezeli masz jeszcze Ring Flash ... no to masz polowe roboty z glowy na starcie...

 

Tutaj przyklad mojego zdjecia zrobionego przy pomocy parasolki:

 

dsc3189loresfinal.jpg

 

 

Setup wrzuce Ci za chwile. Dodam tylko ze przy braku makijazu po kilku minutach model zaczyna sie delikatnie pocic i swiecic odbijajac swiatlo...

 

Moth

 

---EDIT---

 

... obiecany Schemat:

 

64.

lightingsetuplowres.jpg

 

 

W tym przypadku cienie powstale po uzyciu parasola sa wypelnione przez swiatlo strzelajace przez 90 cm bialy panel... z materialu, ktory kupisz w pasmanterii (przeznaczny jest na podszewki...)

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności