Skocz do zawartości

Wiz: Pokój


heaven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. zaczne od tego ze jestem poczatkujacy w 3d a zwlaszcza w projektowaniu wnetrz. wrzucam tutaj projekt, jeszcze nieskonczony. prosze o rady co poprawic, co zle, co nie tak a postaram sie poprawic na tyle na ile potrafie. siedze niecaly tydzien w 3ds maxie wiec prosze o wyrozumialosc.

 

udalo mi sie stworzyc kilka rzeczy, mianowicie:

 

- szklana lawa z metalowymi nogami

- dwie kolumny od TV ( brakuje jeszcze jednego głośnika )

- Telewizor

- Szafkę z oświetleniem pod telewizor

- jakieś rzeczy w szafce

- obrazy

- halogeny nad obrazami

- lampy

 

( w planie mam dodanie jeszcze jakiejs miski z zawartoscia na lawe, jakas kanape i moze cos tam jeszcze )

 

no i nie wiem co wstawic za okno .. jaka tam teksture dac. moim pomyslem bylo ze pokoj ma byc zrobiony ze jest noc i potrzebuje czegos ciemnego za oknem, narazie nie wiem co.

 

53861b9e370ce041.png

 

e9496a60b7237776.png

 

87f89e1872478d68.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

o Jezu ! do 3D studio dla DOS i powiedz że odgrzebałeś scenke sprzed 15 lat

 

proporcje przede wszystkim, miarka do ręki,

pozatym modelowanie to nie wyścig - rób wolno ale realistycznie niech wygląda.

 

Ale takie są początki - popraw co trzeba, poczytaj o Global Illumination i powodzenia w 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze... tutaj juz z poprawionym telewizorem. jeszcze jedno pytanie ktore pomoglo by mi w projekcie... nie wiem jak uzyskac miekkie cienie. chcialbym takie uzyskac tu i uwdzie... mozecie mi napisac co zrobic zeby takie cienie uzyskac ? bylbym wdzieczny. ponizej projekt z poprawionym telewizorem.

 

1d6a1036103b95db.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ten materiał arch & design wcale nie jest dziwny :) Do wizek jest chyba najlepszy :)

No GI nie ma, ale to nie o to chodzi... po prostu tu cieni nie widać :) Włącz cienie w ustawieniach światła, a potem za GI się bierz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec WHAT IS GI ?. cos czytalem gdzies o tym GI . cos tam Ilumination. ale gdzie to znalesc ? a co do cieni.. niby zrobilem. powlaczalem cienie we wszystkich swiatlach procz tych w szafce pod LCD i zrenderowalem. oto efekt:

 

d660a1527afe9517.png

 

nie jestem zadowolony z tych cieni, fajnie by bylo jakby ktos mi dal jakas pomoc jak zrobic miekkie cienie bo sa b. fajne.

a co do ustawien cieni. uzylem do szystkich lamp OMNI i jest tak:

 

SHADOW:

 

ON, SHADOW MAP

 

nie podobaja mi sie te poszarpane cienie no i co sie pod sufitem dzieje. kurde. bede musial przysiasc i sie pobawic swiatlami. licze na jakas pomoc w sprawie cieni.

 

 

xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sie zdenerwowalem... poszedlem za twoja rada party wstawilem w lampy zamiast omni to mrArea Omni i kicha. wszedzie czarno jest. co nie tak robie ?

 

edit... sorki :P juz dziala :P cos nie tak bylo. zresetowalem maxa i jest ok. to robie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i projekt dobiegl konca. chcialem stworzyc czesc pokoju i udalo sie... dzieki tym ktorzy w jakis sposob pomogli mi i podziekowania dla patry za poradzenie mi uzycia mrArea Omni bez ktorego nie uzyskal bym takich cieni. czas chyba zabrac sie za kolejny projekt... to juz nie bedzie chyba cos bardziej skomplikowanego.

 

oto efekt koncowy.. czas zamiescic to w Finished Work

 

007ec98ffffa51dd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności