Jump to content

patry

Members
 • Posts

  2,186
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

patry last won the day on May 29 2008

patry had the most liked content!

1 Follower

City (optional)

 • Miasto
  Koziegłówki

patry's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In Rare

Recent Badges

139

Reputation

 1. Tak od siebie: od pewnego poziomu (powiedzmy 2-3 tysiące słów już znanych) nie ma najmniejszego sensu uczyć się nowych słów/zwrotów poprzez patrzenie na polski odpowiednik, gdyż nijak to nie uczy myślenia w obcym języku. Dużo lepiej jest do nieznanego słowa szukać synonimów, zdań i "czuć", co dane słowo tak naprawdę znaczy. Można się kłócić, że precyzja własnych wypowiedzi przez to spada, ale ja jeszcze nie spotkałem rodzimego użytkownika języka polskiego, który wyrażałby się iście precyzyjnie w "codziennych" sytuacjach. Aha, powinienem zaznaczyć - to, co napisałem, działa w moim przypadku, aczkolwiek niewykluczone, że ktoś inny może uznać (i słusznie!) inną metodę za lepszą. Natomiast co do BBC... minie teraz 10 miesięcy odkąd codziennie słucham co najmniej godzinę dziennie (z reguły nawet 2h) i niestety nie widzę ogromnej poprawy (tzn. jakaś oczywiście jest, ale nie duża) - jednak do poprawnej nauki potrzebuję transkryptu, który mógłbym przeczytać po wysłuchaniu programu z radia.
 2. Chyba warto zauważyć, że same symbole już są gotowe - stworzone z biegiem czasu. Kolejnym etapem może być konstruowanie własnych symboli. Wtedy interpretacja siłą rzeczy nie będzie musiała oznaczać sklejania znaczeń z aktualnego zbioru. Jeśli jest tutaj inaczej - przepraszam, możliwe, że nie dorosłem jeszcze i widzę tylko przeszłością (dziwnie brzmi, ale nie, nie pomyliłem się tutaj w doborze słów). Taka mała sugestia, mam nadzieję, że wnosząca nieujemną wartość.
 3. Czy prace z tutoriali na pewno winny się tu znajdować? Aha, i jakie jest tutaj przesłanie?
 4. Aha, więc te "cudowne" dzieci, które są geniuszami w pewnych dziedzinach, zaczynają to robić już... przed urodzeniem, tak?
 5. Dzieci od dzieciaków się wyzywają, a dzieci słuchają... o_O ;)
 6. Co jest tak genialnego w tym renderze, bo nie widzę...? Model OK.
 7. Hehe, również wczoraj oglądałem Behind the Wall :) Hm, i chyba nie miał to być horror, lecz thriller, co nie zmienia jednak faktu, że nieźle się uśmiałem i spokojnie można uznać ten film za komedię :P
 8. Gadanie o jakimkolwiek końcu świata 2012r. to przeterminowane pierdoły ;) Co do trailera - efekty rzeczywiście powalające i... to wszystko, bo wątpię, żeby coś jeszcze w filmie tego typu się wyróżniało. "Ładny odmóżdżacz", o! :)
 9. kannu - wszystkiego najlepszego, 100 lat i... pozdrawiam i życzę powodzenia :D :D
 10. AA troszkę sypnięte ;) Niezbyt przekonująca tekstura zabrudzeń na metalowych elementach. Model, tło i ogólny klimat bardzo na +, ciekawe światło :)
 11. Pies andaluzyjski - ... waham się pomiędzy ocenami: 0/10 a 10/10 :D Domyślam się, że "nie o to chodziło", ale w niektórych momentach mimowolnie się uśmiechnąłem :P
 12. Shogun 3D - to przy pierwszym obejrzeniu nie zauważyłeś tej ciekawej rzeczy? Przecież ona tak się rzuca w... uszy :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy