Skocz do zawartości

Brak dostępu


imprecis

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam dostępu do jednego z katalogów, który znajduje się na moim dysku. Nie mogę zmienić mu atrybutów, pomimo, że mam prawa administratorskie (jak zmieniam to wyskakuje błąd). Powoduje to, że nie mogę montować dalej filmu, bo Avid nie czyta tych plików -> wypisuje komunikat - access denied. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Tak, resetowałem. Próbowałem też w trybie awaryjnym zmieniać prawa i też się nie dało, a tam chyba żaden program nie korzysta.

 

Piotrek -> to jest u mnie na dysku, a nie w sieci. Mam pełne prawa, bo mam konto admina.

 

Zapomniałem napisać, system to Windows XP Pro.

 

Dokładniejszy opis problemu -> Mam 2 partycje, folder znajduje się na partycji niesystemowej. Zawiera sporo plików, niektóre mogę zmienić, a inne nie. Te inne to starsze pliki na których pracowałem przy montażu. Jak klikam na folder i chce zmienić atrybuty i przypisać do wszystkich plików w folderze to pojawia się błąd -> odmowa dostępu. Jak atrybuty zmieniam dla tylko dla foldera to zostają one niby zapisane, jednak gdy ponownie kliknę na właściwości, okazuje się, że atrybuty pozostały takie jak poprzednio. W folderze jak już wcześniej wspomniałem tylko na niektórych plikach nie mogę zmienić atrybutów (pliki typu omf i aiff), również folder creating. Inne, te nowsze mogę zmieniać (również aiffy i omf).

 

Plików, które nie chcą zmienić atrybutów nie da się kopiować, przenosić, zmieniać im nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładasz cd windowsa do napedu, botujesz cd, system rusza z płyty, wybierasz zeby uruchomiło tryb awaryjna z obsługa wiersza polecen i potem pod dosem czyli tym czarnym oknem piszesz

 

del sciezka

 

czyli np

 

del c:\kupa\plik.txt

 

a jak nie to

 

del tree c:\kupa\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus -> b.zabawne ^_^" Tylko, że ja nie chce tego usuwać..a zmienić atrybuty.

Piotrek -> no właśnie były tworzone na starym sys. tzn. przeinstowywałem niedawno system, ale były na partycji wciąż tej samej co obecnie. A nie ma jakiegoś programu, który by to przywrócił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś coś takiego i okazało się że to wirus w32.jeefo bodajze, ale znalazłem patent jak odzyskać pliki z takiego folderu, trzeba uzyć kopii zapasowej (start/programy/akcesoria/narzędzia systemowe) robisz kopie tego folderu, a potem przywracasz ją do innego katalogu i finito. (tylko chyba trzeba zaznaczyćzeby nie zachowywał struktury folderów).

PS działa tez na np. Moje dokumenty innych uzytkowników :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć włączone Udostępnianie zaawansowane chyba (w Panel Sterowania -> Opcje folderów).

Prawy klik na folder -> Właściwości -> Zabezpieczenia -> Administratorzy (lub inni userzy, zależnie od Twej woli) -> Pełna kontrola -> Zezwalaj.

 

Jeśli to nie zadziała, to jeszcze w Zaawansowanych można się pobawić.

Powino rozwiązać problem, jeśli to było przyczyną.

Acha, działa to tylko w systemie plików NTFS. Jeśli system inny, co innego jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry głupi jestem :)

 

no to pod dosem

 

attrib

 

 

-------------------

 

 

 

ATTRIB [+R | -R] [+A | -A ] [+S | -S] [+H | -H] [[drive:] [path] filename] [/s [/D]]

 

+ nadaje

- usuwa

 

R Read-only file attribute.

A Archive file attribute.

S System file attribute.

H Hidden file attribute.

/S Processes files in all directories in the specified path.

/D Process folders as well.

 

 

np

attrib c:\kupa.txt -A -R -S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek -> Jesteś genialny :D Wielkie dzięki :D A o to metoda jak się z tym uporałem :

 

W opcjach folderów odznaczyłem proste udostępnianie. Następnie dałem na właściwości pliku i tam na Zabezpieczenia. Pozniej na zaawansowane i tam dla "Właścicieli" ustawiłem własność jako moje konto. Następnie przeszedłem do Uprawnienia i zaznaczyłem opcje "dziedzicz po itd". No i teraz działa :) Wielkie dzięki wszystkim, którzy pomogli w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności