Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Nissan Skyline


Norwag

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jest to mój pierwszy samochód robiony samodzielnie bez żadnych tutków itp a ponieważ uwielbiam Skyline'a to właśnie ten samochód modeluje

oto efekty kilkugodzinnej pracy : siatka na 2 screenie jest taka gęsta bo dałem symmetry ale w końcowej fazie prawdopodobnie dam mirror... czekam na opinie i cenne wskazówki ]:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli model z modyfikatorem MS przekonwertowałeś do Edit poly to już po imprezie cofnąć sie tego nie da (chodzi mi o formę dokładnie taką jak przed połączeniem)

 

Co do modelu jest średnio go widzę. Póki co jest straszni krzywo, musisz poprzesuwać trochę vertex'ów. Taka rada, jak modelujesz fragment (np. przedni spojler) to sprawdzaj sobie non stop czy równo układasz siatkę. Przyglądaj się z różnych kątów. Poza tym radzę przestudiować sobie siateczki forumowych master'ów od samochodów (przeglądać starsze WIP'y) wieele sie można z nich nauczyć. Sam tak zaczynałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symmetry i mirror da ci taką samą siatke w efekcie końcowym...więc to nie ma znaczenia!Twoja siatka jest po prostu mocno za gesta.Jak na moje oko to bym zabrał sie za to jeszcze raz...posmakowałeś już z czym to sie je więc teraz zrób to od nowa i nie popełnij starych błędów!Nie zrażaj się i pracuj dalej!Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo powielasz stary smooth....jak już wcześniej wyszło zawaliłes stos mesh smoothcie i zostało ci samo edit poly...i teraz jak dasz mesh smooth po symmetry jeszcze raz to ci zagesci jeszcze raz siatke...samo symmetry niz z siatka nie robi poza odbiciem jej i zweldowaniem ewentualnie na zejsciu połówek...więc ułatwia bardzo sprawe i jest moim zdaniem w tak symetrycznych obiektach bardzo przydatne...bardziej niż mirror....ale jak to mówi któryś z forumowiczów...."ja się nie znam":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok troche poprostowalem siatke na masce wydaje mi sie ze jest ok ale jak cos zauwazycie to mowcie ;] aha tak sie zastanawiam czy nieprzedobrzylem w tym miejscu z chamferem ;] ps na tyl niepatrzcie bo tam nic nierobilem poza wyciagnieciem plane'a ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzeczka pod grillem woła o pomste do nieba i wygląda jakby ją klepał Pan MIetek po dwóch sikaczach....masz tam za duzo poly i to bardzo ciężko utrzymać proste....zredukuj tam liczbe poly:)a co chamfera to jak popatrze na refki to może coś napisze:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z totalnego braku czasu musialem wstrzymac prace nad modelem jednak jak tylko moge to staram sie go robic wiec wybaczcie mi ze troche sie wleke...

zrobilem intercooler oraz nowe hamulce(juz z zaciskami) i felgi :) ktore w koncu sa bardziej prawdziwe od poprzednich :D ale pojawil mi sie problem a mianowicie wywala mi blad przy renderowaniu modelu o zbyt duzej ilosci face'ów troche mnie to dziwi bo ilosc sie zmniejszyla bo kola nie sa juz tak geste :| czy to moze byc wina tego ze zainstalowalem viste i maxa 2008 ?? a wczesniej pracowalem na xp i maxie 9 ?? bede wdzieczny za pomoc

dozucam jeszcze screena modelu z nowymi czesciami i siateczke ;]

 

69481761kp5.th.jpg83243026pw2.th.jpg222ie8.th.jpg

111mx6.th.jpg333ub5.th.jpg444ir9.th.jpg

777sr8.th.jpg555xy4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czas na maly update ;]

co do modelu to wydaje mi sie ze jest skonczony i przyszedl czas na texturki i jakas scenke co do ktorej niemam kompletnie pomyslu...Jesli macie jakies zastrzezenia badz sugestie dotyczace scenki texturek lub samego modelu to mowcie bede wdzieczny za kazda wskazowke :)

17106983bn7.th.jpg58137365sj4.th.jpg30954480wr3.th.jpg43153762nr0.th.jpg

10iv8.th.jpg93544886hk7.th.jpg

58487160tq3.th.jpg91814543id6.th.jpg62556995pr9.th.jpg85189294sj0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo noo.. ladne siateczki ;] chodziarz przylukalem buga na ramie pomiędzy przednią szybom a szybom od drzwi... coś tam coś nie tak chyba wyszło.. albo to taka siata/screenn...

 

P.s. można prosić o bliskiego screena chamfera z tylu nad napisem GT? ciekawki mnie siateczka ;] (http://img88.imageshack.us/my.php?image=93544886hk7.jpg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki postaram sie poprawic to co zaznaczone i dorobic to czego niema a co do wycieraczek to szczerze mowiac zapomnialem o nich ;P

dzieki za oferte ale chce wszystko zrobic sam ;)

ps co do tylnego zderzaka to jak wroce do domu to zapodam dobre zblizenie tego obszaru bo tam sie sporo czasu bawilem i to jest najlepszy efekt jaki udalo mi sie osiagnac

mam nadzieje ze podpowiecie jak ta rozwiacac

 

daje screena siatek bez i z MS tych brzydkich wypuklosci na zderzaku jakies propocycje ??

11ea8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności