Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Golf IV


heaven

Rekomendowane odpowiedzi

witam... chcialem stworzyc temat o moim projekcie, ktory przedstawiac ma golf'a IV . to moj pierwszy projekt tego typu. jeszcze nie robilem samochodow a ze jestem poczatkujacym uzytkownikiem nie wiem czy uda mi sie ten projekt skonczyc, jednakze chcem zaczac robic samochod.

 

tutaj daje refki z ktorych bede korzystal:

52a201c206e5020cm.jpg

 

6e41f9a57dab7291m.jpg

 

79413e841e46d187m.jpg

 

71565ae097518cabm.jpg

 

bf83df7fa3aeb85fm.jpg

a oto co udalo mi sie narazie zrobic:

5fb592b1640b1f20.png

to narazie tyle... pozniej moze uda mi sie stworzyc przod samochodu, choc narazie ucze sie dopiero robic takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

nie nie... tego nie bedzie widac.. tylko wydech sam bedzie widac... zrobilem tak bo mialem takiego refka :P chodzilo mi o to zeby zobaczyc na jakiej szer. bedzie to wszystko.. no i zeby bylo cos widac za kratka w body kit. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i juz na poczatku mam problem....

 

mam tak:

 

97ce64b99530f7cc.png

 

a chcem miec tak:

 

 

a92479a0b5906300.png

 

nie chcem zeby widac bylo calego plejna tylko jako przezroczystego. ze tylko linie widac... jak klikam F3 na dowolnej perspektywie front, top czy cos innego to albo jest jak na pierwszym albo wszedzie sa linie. na blue princie i na plejnie i nic wtedy nie widac. blue printa dalem na plejna jednego a drugim chcialem przesuwac wertexy . chyba ze inaczej sie to robi ? licze na jakas pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.. jak extrudowac plejna ? widze opcje extrude ale jak cos wpisuje to tylko sie obszar zaznaczenia powieksza a plejn ma ta sama grubosc.. a musze chyba wyciagnac troche zeby jakas grubosc byla... tak mi sie wydaje. chyba ze nie jest to potrzebne to powiedzcie :P nigdy nie modelowalem samochodow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extrudować plane? Nie wiem czy o to ci chodzi, ale możesz zaznaczyć krawędź przytrzymać shift i przeciągnąc ile chcesz i w która stronę. Chyba o to ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde.. myslalem ze to bedzie prostsze a jednak nie... sciagnalem blue printa w swietnej jakosci podaje te rozmiary w plejnie, daje jako teksture i kicha.. jakosc taka ze chce sie plakac. chyba narazie zaprzestane robienie samochodu do czasu az sie naucze robic jakis marny samochodzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde.. myslalem ze to bedzie prostsze a jednak nie... sciagnalem blue printa w swietnej jakosci podaje te rozmiary w plejnie, daje jako teksture i kicha.. jakosc taka ze chce sie plakac. chyba narazie zaprzestane robienie samochodu do czasu az sie naucze robic jakis marny samochodzik.

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=3232

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heaven jesli ta fotka przy pytaniu o przezroczystosc pokazuje plane'a z ktorego robisz to tam sporo za gesta siatke... obejrzyj tutejszy dzial tutorials jest kilka tutoriali na temat furek ;]

ps tej wydech to kilka elementow czy 1 ?? tak pytam z ciekawosci ]:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał bym być złośliwy to napisał bym żebyś to zrobił to od początku. Ale zamiast tak pisać dam ci kilka rad.

Po pierwsze z twojego starego siga pamiętam że przygodę z 3d rozpoczełeś stosunkowo niedawno. Z tego wynika że masz niewielkie umiejętności (to nie jest złośliwość tylko stwierdzam fakt) i bierzesz sie za coś co jest bardzo trudne (modelowanie samochodu). To ci powie każdy. Z reszta pamiętam swoje początki i wiem że ambicji nie brakuje. Po prostu zacznij robi proste rzeczy, nabierz obycia z programem, i dużo dużo czytaj. Zaręczam że w przeciągu tygodnia zobaczysz pozytywne efekty.

Po drugie jeśli jednak masz w sobie ogromne pokłady samozaparcia to zacznij oglądać videotutki (np nielot007, zrobił świetny tutek o modelowaniu Evo) bez tego nawet nie będziesz wiedział jak sie to tego zabrać.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności