Skocz do zawartości

[Animacja poklatkowa] "Gobby's revenge"


imprecis

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moja pierwsza animacja. Robiłem ją wraz z 2 osobami z teamu. Opinie mile widziane :) Animacja powstała ponad rok temu, ale dopiero teraz został do niej dodany dźwięk. Wiele rzeczy bym jeszcze w niej poprawił, niestety straciłem wszystkie materiały :/ I dźwięk musiał być dorabiany do skompresowanej wersji. Jeśli kogoś bliżej interesuje technika w jakiej została wykonana to proszę śmiało pytać :)

 

UWAGA !! WYMAGANY NAJNOWSZY QUICK TIME !

 

http://www.imprecis.com/final_net.mov

 

gobby.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem, że fabuła mocno powalona :D Fabuła jest dość prosta. Bohater ląduje w dziwnej jaskini, słyszy dziwaczne w niej dźwięk. Boi się, bo myśli, że grasuje w niej jakiś potwór. Nagle zauważa głośnik i podąża za kablem. Znajduje tam mysz, która gada do mikrofonu (to ona go straszyła). Z żądzy zemsty postanawia ją zabić. Smutny ze swego złego czynu popełnia samobójstwo :P Wsio.

 

wizz -> makieta i plastelina :) Na początku zaprojektowałem scenografie. Kolega zbił parę desek i powstał jakby taki mini plan filmowy. Odlewy scenografii były robione z gipsu na podstawie wcześniejszych szkiców. Reszta to zwykła plastelina. Malowanie zwykłym spreyem (mieliśmy czerwony i czarny). Całość była oświetlona 3 źródłami światłą (jedno światło czerwone, dwa żółte). Do tego mieliśmy program StopMotion (wersje trial 30dniową), podłączoną kamerkę do kompa, dzięki której cały obraz był zrzucany na PC. Ustawialiśmy naszego głównego bohatera i w programie StopMotion robiliśmy zdjęcie, potem przesunięcie bohatera o parę mm i kolejna fota. I tak w kółko :) Niektóre rzeczy były normalnie kręcone kamerą np. najazdy po tym sznurku, podnoszenie się z ziemi głównego bohatera. Cały film kręcony był ok 100h. Najwięcej czasu kosztowała nas makieta i projekty postaci. Bawiliśmy się na początku szkieletami z drucików, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego. Może kuzyn ma gdzieś jeszcze na stanie fotki to wrzucę tutaj, ja niestety wszystko straciłem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale betoniaste ;D ostro poryte, wykonanie mi sie podoba i spoko udzwiękowienie, przydało by się rozwinąć ale i tak robi swoje, taki mistyczny motyw śmierci gobby'ego i jego odwiecznego rywala, małego dziwnego rodzyna ;] którego odnalazł podążając za nicią Ariadny.

wyczekuje na nowe produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klayman! animka bardzo dobra, pracy sporo, cierpliwosci jeszcze wiecej, ale najwiecej to pewnie satysfakcji z ukonczenia animki ;d

a fabula niezle poryta :P jak dobrze zrozumialem, ten duzy cos slyszal w glosniku szedl za kablem i znalazl malego ktory spiewal, duzy go zabil bo maly falszowal, a pozniej duzy mial poczucie winy i sam sie zabil. dobrze mowie? xD pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

ja tam za bardzo nie skumałem o co chodzi - ale może to nie Wasza wina :D

Sporo pracy to zapewne kosztowało , i to sie liczy.

Ważne że zostało coś do końca zrobione. Brawo :)

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności