Skocz do zawartości

Początek nowego semestru w fxphd - szkole visual effects


Karrde

Rekomendowane odpowiedzi

fxphd jest szkołą uczącą tworzenia efektów wizualnych na profesjonalnym i high-endowym poziomie. Kadrę dydaktyczną zasilają ludzie pracujący m.in. nad Władcą Pierścieni, X-Men, Fantastyczna Czwórka czy Posejdonem. Całość jest realizowana w konwencji on-line - co tydzień studenci dostają nagrane wykłady (jakość dvd, format mov, ok 30-40 minut każdy - do ściągnięcia na dysk i zachowania - żadnego streamingu) w wybranych przez siebie zajęciach (które głównie dzielą się ze względu na aplikacje, choć nie zawsze).

Jeden semestr trwa 12 tygodni, na który przypadają 3 różne zajęcia wybrane z puli plus jedne obowiązkowe (Background Fundamentals). Jeden semestr kosztuje $330 i w to wliczone jest wszystko, żadnych ukrytych kosztów. Dodatkowo można wykupić 2 kolejne zajęcia za $90 każde. O ile ktoś nie aspiruje do miana know-it-all w dziedzinie vfx, jest to raczej zbędne, bo "defaultowe" 3+1 pokrywa wystarczającą ilość tematów na jeden semestr.

 

 

Tyle w sumie suchych faktów, niemal jak z reklamówki. Teraz troszkę osobistych informacji. :)

 

Po pierwsze i w sumie najważniejsze. Razem z wykładami dostajemy doskonałej jakości footage, na którym możemy ćwiczyć, czasem jest to zwykłe SD, ale często również full HD - wszystko podawane jako sekwencje plików. Jednak najlepsze w tym jest to, że można to wszystko wykorzystać do swojego reela. Z danymi klipami możemy zrobić wszystko co nam się podoba - zreszta zawsze jesteśmy zachęcani by przerabiać je totalnie i kreatywnie, a nie ograniczać się do jedynej słusznej linii z wykładów. ;)

 

Po drugie, całość opiera się również na forum (jest też kanał irc, swoją drogą), na którym wykładowcy odpowiadają na każde niemal pytanie - rozmowa toczy się tak samo jak tutaj, czy na cgtalku - jak user z userem. :)

 

Po trzecie, dostajecie licencje na soft via VPN; pełne, ale zwykle niekomercyjne. Obecnie jest to Maya (8, 8,5), Monet/Monkey/Motor, Nuke 4.7, PFTrack - wszystkie dostępne w wersjach na Linuxa/Windowsa/OSX. Do tego Toxic 2007 od Autodesku - jakaś specjalna wersja eksperymentalna, tylko na winde xp. Ma też toto jakieś specjalne wymagania co do sprzętu (choćby Quadro jako grafikę). Nie wiem - nie używałem. Autodesku dotknę się tylko Flame'a. :P

 

Wisienką na szczycie jest fakt, że goście którzy to prowadzą są naprawdę porządni i... "spoko". ;) Nie ma na forach ucinania niewygodnych dyskusji (a były i takie) via kasowanie postów, czy coś. Szybko i pozytywnie reagują na prośby i sugestie - w zasadzie to studenci w dużej części kreują jak to wszystko wygląda. Choćby w części wyboru zajęć na następny semestr. Albo przykład osobisty - poprosiłem o Mayę 8.5 (gdy była dostępna na VPN tylko 8), ze względu na moją Vistę. 2-3 tygodnie później dostałem maila z info, że licencja 8.5 czeka na VPN. :)

Ostatnio też np. w ramach Background Fundamentals dostaliśmy pełen jeden wykład z zeszłego semestru (Flame 301, czyli zaawansowany poziom) o multi-pass compositing.

 

Ach - szkoła ma certyfikaty Apple'a i Autodesku - Authorized Training Center.

 

Po więcej informacji, zapraszam na http://www.fxphd.com

Wszystko jest tam dokładnie wyjaśnione, można ściągnąć sample wykładów i filmik wprowadzający. Dodatkowo na forum żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

 

Jeśli ktoś chce zrobić karierę w branży VFX - jest to dla mieszkańca polski obecnie najlepsza opcja. Jedyne wymagania - kasa na czesne i 18 lat. :)

 

 

A teraz będzie rzecz dla mnie troszkę krępująca - nigdy czegoś takiego nie lubiłem... :/

W każdym razie podczas rejestracji na forum (i tylko wtedy) możecie wpisać nick osoby, która Wam poleciła fxphd. Osoba ta dostanie jedne dodatkowe zajęcia do wyboru w tym semestrze, jeśli w ciągu tygodnia od rejestracji zdecydujecie się zapisać do szkoły. Jeśli będziecie chcieli, to mój nick tam to "Karrde".

 

 

edit/ps

Jeśli tylko macie jakieś pytania, odpowiem chętnie tutaj, albo na gg: 1263000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności