Skocz do zawartości

Smooth clone w trueSPACE?


erapu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Czy w ts można zrobić referencyjną kopie obiektu? Chodzi o to, by skopiować obiekt przez referencje ( nie wartość ) .. czyli jeśli zmienię oryginał to referencyjna kopia sama również się zmienia ( jako, że jest zapisana jako wskaźnik do oryginału, a nie realna kopia jego danych... ). Tak by można na prostej ( powiedzmy 100 vertexowej siatce korygować kształ, i w realtimie widziec zmiany na drugiej referencyjnej kopii, z nałożoną subdivide layer - wygoda takiego rozwiazania jest oczywista, jednak nie mam pojęcia jak to zrobić, i czy w ogóle jest taka możliwość w TS, a jeśli tak to w której wersji?

 

Mam nadzieje, że w miarę wytłumaczyłem co mam na myśli. Wiem, że do 3d maxa na pewno jest dostępny plugin "smooth clone", który działa właśnie w ten sposób.

 

Więc jeśli ktoś wie coś na ten temat to będę wdzięczny.

Pozdrawiam, i z góry dziękuję za pomoc,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

No właśnie, gdyby to wymagało tego rodzaju zabiegu to bym rozpracował, niestety nie ma żadnych opcji kopiowania - w każdym razie w żaden logiczny sposób nie da się ich włączyć.. Nie sądzę, żebym się mylił w tej kwestii, chociaż kto wie... Osobiście myślę, że żeby osiągnąć taki rezultat w ts to należało by użyć link editora, a pojawił się on w Ts dopiero nie dawno, i nigdy nie używałem za bardzo tego narzędzia... i stąd też moja nie wiedza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności