Skocz do zawartości

Oczy ... ruch gałek ocznych


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prostę pytanie ... mam model z gałkami ocznymi ... czy jest możliwość w maxie zrobić jakiś punkt (niewidoczny w czasie renderu), na który patrzą cały czas gałki oczne ... gdzieś czytałem tutorial innego programu do 3D gdzie była taka możliwość i teraz się zastanawiam czy max to ma ... chodzi mi o to, że jeśli bym chciał by model patrzył w dół to punkt ustawiam w dole ... a jeśli chce by model zrobił zeza umnieszczam go tuż przy nosie ...

 

 

Jest taka możliwość? Jeśli tak ti czy ktoś mógłby opisać co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Automatyczny? Opad powiek, czy lekkie deformacje przy ruchu galek?

 

W obu przypadkach moze to byc np. blendshape (maya; dla maxa bedzie to morph).

 

Dla mrugania mozna zrobic jakis custom attribute, albo inny kontroler.

 

"Lekkie deformacje" nalezaloby podpiac pod odpowiednie katy "patrzenia" galek, zeby odpalal sie automatycznie konkretny blend. O, jeszcze moznaby tam wsadzic jakis deformer, chyba byloby nawet lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już jesteśmy przy oczach to jak zrobić żeby razem z powiekami poruszały się rzęsy zrobione ze spline'ów ma ktoś może jakiś pomysł?

 

Ja w tych sprawach jestem nowy w sumie (animacje) ... ale czy nie wystarczy rzęsy połączyć z powieką? No chyba, że chcesz BARDZO dokładny ruch mieć z zachowaniem pewnych zjawisk ... ale kto to na to patrzy?

 

 

Je się szykuje do zrobienia w pełni zrigowanego modelu kobiety ... i będzie ona mrugać ... no ale jak się zastanowie to nie ma sensu robić jakiś "cudów" z rzęsami ...

 

 

 

 

 

Ale chętnie poczytam opinie "wyjadaczy" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro poruszyliśmy już temat gałek ocznych to spytam tutaj:

 

Mam półprzezroczysty model głowy (ma być półprzezroczysty) i gałki oczne w postaci sfer. I nie mam zielonego pojęcia jak zrobić aby normalnie niewidoczna część gałek (sfer) nie była renderowana. W tej chwili wygląda to jak ładny półprzezroczysty modelik z dwiema białymi kulkami w czasce. Usówanie polygonów jest jakimś rozwiązaniem, ale nie skutecznym z doświadczenia. Renderuje mentalem z maxa9.0, a tekstura głowy to raytrayced z przezroczystością.

Najłatwiej byłoby gdzieś odchaczyć, aby wszystko co znajduje się wewnątrz głowy nie było renderowane bez względu na użyty materiał.

Ma ktoś może jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro poruszyliśmy już temat gałek ocznych to spytam tutaj:

 

Mam półprzezroczysty model głowy (ma być półprzezroczysty) i gałki oczne w postaci sfer. I nie mam zielonego pojęcia jak zrobić aby normalnie niewidoczna część gałek (sfer) nie była renderowana. W tej chwili wygląda to jak ładny półprzezroczysty modelik z dwiema białymi kulkami w czasce. Usówanie polygonów jest jakimś rozwiązaniem, ale nie skutecznym z doświadczenia. Renderuje mentalem z maxa9.0, a tekstura głowy to raytrayced z przezroczystością.

Najłatwiej byłoby gdzieś odchaczyć, aby wszystko co znajduje się wewnątrz głowy nie było renderowane bez względu na użyty materiał.

Ma ktoś może jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

 

 

Ja bym to zrobił tak choć nie wiem czy to dobry pomysł ... i nadaje się on jeśli masz zamiar wykonać render i nic więcej ...

 

 

Ja bym najpierw wymodelował model bez gałek ocznych ... potem osobno gałki oczne ... a potem jeszcze raz całość ale modelowi dać kolor czarny, a oczom biały i bez cieniowania wyrenderować (Skylight bez specjalnych ustawień da takowy efekt) ... z trzeciego renderu zrobić maskę i w programie typu AE dokonać połączenia pierwszego rendera z drugim przy użyciu maski ...

 

Nie testowałem tego ... ale teoretycznie by się udało :P ... robiłem kiedyś coś na takowej zasadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności