Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Gibson Les Paul


DesignStudio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie ;]

 

Nie robiłem nic w maxie naprawdę długo i jakoś mnie teraz spowrotem na to wzięło;]

 

Modeluje już drugą gitarke ;] tym razem jeden z najpopularniejszych modeli ;]

 

Starałem się w miare dokładnie odwzorować wszystkie elementy gitary ;] nigdy nie miałem tego modelu w rękach więc wzorowałem się wyłącznie na referkach, których ściągnąłem ponad 100 przed rozpoczęciem prac.

 

Oto efekty jak narazie ;] gryfu nie pokazuje bo jeszcze nie skończyłem takich bajerów jak klucze itp

 

 

 

clipboard01jy0.jpg

 

 

 

clipboard02hr7.jpg

 

 

 

clipboard03tz2.jpg

 

 

 

 

siateczka;] (z niektórymi pierdółkami to naprawdę dużo za dużo sie rozpędziłem z poly... no ale cóż od nowa nie będe ich modelował)

 

clipboard04oo4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wszystkie odległości są dobre ;] moze tak to wyglada na tycch ujęciach ;] wszystko robione z referki także napewno jest dobrze;]

 

A co masz na myśli mówiąc brzuszek? Chodzi o 'wypukłość' korpusu? Jeśli tak to będzie bo zapomniałem włączyć modyfikator bend jak zmieniałem nieco model ;]

 

 

 

tak dla pewności co do tych progów:

clipboard05us1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest gibson tylko referke mam z epiphona bo lepsza była ;] no ok przełącznik zwiększe ;] Cruzh3r mam prośbe ;] jeśli masz epiphona i takie fajne wyglądające jak szklane potencjometry to czy mogłbyś zrobić im kilka dobrych fotek ;] bo kompletnie nie mam pojęcia jak to jest zrobione;]

 

chodzi mi o takie potencjometry:

lpstd_HS_6.jpg

 

??????????????????????????????/

 

 

na ostatnim obrazku widac, ze glowke masz innego ksztaltu niz oryginal. no i znow nie ma profilowanego korpusu - taka plaska decha jest po prostu paskudna ;?
hmmm profil już zrobiłem ;] później będą ss'ki ;] a co do główki (jeśli chodzi o zakończenie gryfu bo nie jestem pewny co do nazwy główka) to kształt jest dobry tylko że na wszystkich fotkach z góry jakie znalazłem gitara była lekko obrócona (fota nie była idealnie od góry tylko lekko od boku) i główkę modelowałem z innej referki.

 

 

Właśnie skończyłem gniazdo Jacka ;] teraz biore sie za klucze;]

 

aaa własnie ;] jeszcze musze dół korpusu zrobić ;]

 

 

[edit]

 

jeszcze pytanie ;]

 

Czy takie wgniecenie jest w gibsonach?

 

Les-Paul-Ultra-back-lg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie kojarzę tego wycięcia i co do główki to faktycznie gibson ma nieco inną. Z tymi potencjometrami to też bardziej pod epiphona podchodzisz...

Jak dla mnie najpiękniejszy Gibson: TU:) Inna główka, inne potencjometry.

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że moja referka się do czegoś przydała! A to profilowanie korpusu, o które tak atakuje Badyl faktycznie u Ciebie nie jest w najlepszym stanie... znaczy się - do poprawy :-]

 

Acha i pamiętaj, że główka (z tego co dobrze pamiętam) jest przechylona w Gibsonach o 17 stopni, więc nie można się sugerować tą moją referką co do proporcji główki - jeśli już to tylko do kształtu jej górnej części.

Powodzenia w dalszej walce!

Pozdrawiam

 

PS. Te struny faktycznie za wysoko troszkę, tak jak 'Ibanez zauważył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem... gitary gibsona mają odchylenie główki 17 stopni. A dobrze zrobiona gitara powinna mieć między 12 progiem a strunami około 2 mm...

Apropos "brzuszka" to na tych prtSc z Vievporta niewiele widzę :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzuszek ostro w gore jest wywalony ;] nawet nie wiem czy nie za mocno ;] Nie będę go już zmieniał bo już nerwicy dostawałem od dopasowywania wszystkich pierdółek do zmienionego korpusu ;]

 

Kolejny up ;] ten najbardziej mi sie podoba ;] poza teksturą skończyłem klucze;]

 

11fc2.jpg

 

 

ps. teksturki robie sam ;] jakby ktoś jakąś chciał to piszcie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wziąłem się za materiały;]

 

kilka próbnych renderków (bez AA bo mi ok 4 razy dłużej liczyło;])

 

ps. W siatce korpusu jest pare błędów które poprawie później ;] nie zauważyłem ich przed renderem ;] wiec nie czepiać sie dziwnych odbić gdzieniegdzie ;] aaa i wygładzanie jest na 1 a nie na 2 bo zapomniałem przestawić dlatego odbicia gdzieniegdzie kańciaste ;]

 

gitarka2cw3.jpg

 

gitarka3lb3.jpg

 

gitarka4ta0.jpg

 

i co sądzicie ;> przez nocke puszcze lepszy render ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz ładniej :) zaznacz na tych vray lightach opcje INVISIBLE to nie bedzie ich widac a beda swiecic :) bo te swiatla nieciekawie wygladaja... takie biale prostokaty :) sproboj zrobic render na jasnej scenie :) bialej naprzyklad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy się tak czepiacie tego brzuszka :D:D:D

 

ps. Badyl nie wiedziałem że on taki zagięty koniec ma ;] Jak bez większych problemów mi sie uda to zrobić to tak zrobię ;] Ok biorę sie za teksturkę główki ;] jakieś pierdółki ;] zrobię statyw, jakieś studio i do finished;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności