Skocz do zawartości

HDR prośba o pomoc


mblade

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym poprosić was o pomoc w uzyskaniu efektu "HDR" znanego z gier typu obliwion albo dwa światy czyli bardzo jasneo odbicia sie swiatla od roznego typu metali (powstale wrecz postwiata wokol danego obiektu z metalu) jest to bardzo ładny efekt który mogłby nadać scenie fantazyjnosci, widzialem ze w 3ds jest cos z hdr ale nie wiem kompletnie jak sie do tego zabrac aby uzyskac wczesniej wspomniany efekt

 

bede wdzieczny za dokladniejsze wyjasnienie jak zrobic ten efekt (nie za bardzo znam sie na tym)

 

z gory thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

http://pl.wikipedia.org/wiki/HDR

 

możesz oczywiście w maxie użyć mapy hdr do oświetlenia sceny, potem zapisać render znowu do hdr/exr i np. w ps'ie przy konwersji do 8 bitów pobawić się krzywą, albo adjustment->exposure (zwiększyć exposure, zmniejszyć offset)

 

to co wcześniej napisałem możesz wykorzystać do zasymulowania tego efektu na 8 bitowych obrazach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie po co w grach jest napisane HDR? chyba ktos z was mial/widzial gre z tym efektem nie? tam bylo to podpisane HDR o takie cos mi chodzi najlepiej to widac wlasnie w obilvion/two worlds

 

to zadam inne pytanie>>> czym jest HDR w 3dmax i do czego sluzy oraz jak mozna go zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak byś chciał oświetlić scenę za pomocą mapy hdri no to musisz najpierw mieć taką mapkę ( rozszerzenie .hdr bodajże) i nałożyć na jakiś obiekt znajdujący się wokół sceny np. geosphere z odwróconymi normalami. Mapę hdri wrzucasz do kanału diffuse i do self illumination i przy ładowaniu mapy do edytora masz możliwość ustawienia intensywności świecenia punktów na mapie co decyduje o stopniu oświetlenia sceny przez mapę. Renderuj raczej w mentalu. Może nie jest to jakieś profesjonalne podejście do oświetlenia hdri ale u mnie działa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności