Skocz do zawartości

Obliczanie Powierzchni Mieszkania


Runa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długiej przerwie

 

i ...ponownie odzywam się w desperecji!!!

Poszukuję informacji dotyczących AKTUALNYCH norm obliczania powierzchni mieszkania. Poddałam się po kilku próbach spenetrowania tematu w necie... (nie mogę dociec czy coś się zmieniło=wyjaśniło w nieodległej przeszłości).

Dodam,że interesują mnie szczegółowe dane - powierzchnie o obniżonej wartości użytkowej (współczynnik).

Jeśli możecie - pomóżcie proszę ... podpowiedź potrzebna na gwałt - uraduje mnie link lub inny namiar.

 

Nie jestem pewna czy nie wychylam się poza formułę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

noto masz problem :

 

aktualne normy to :

 

PN-ISO 9836:1997

to taka innowacja rodem z Unii

 

i/lub

 

PN-69/B-02360 PN-70/B-02365

te maja swoje uzasadnienie w przepisach odnoszacych sie do podatku.

 

Niestety informacje dostępne dopiero są po ich zakupie. Dlaczego niema tego zadarmo? Niewiem.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualne normy do obliczania pow. to PN-ISO 9836:1997 i PN-70/B-02365, tak jak napisal oo79

 

a jakiej konkretnie informacji szukasz i o jakie wspolczynniki konkretnie chodzi ? współczynniki redukcyjne przy obliczaniu powierzchni pomieszczen lub ich czesci o wysokosci mniejszej niz 2,20m i 1,40m ? czy jakies inne wspolczynniki ?

 

jesli chodzi o jakies wskazniki do ustalenia wartosci/ wartosci odtworzeniowej/podatku/czynszu lokalu o obnizonej wartosci uzyt. lub cos podobnego to takich informacji nie znajdziesz w normach

 

PS jakbys potrzebowal tresc tej pierwszej normy to mozesz napisac PM do mnie, ale tak jak wspomnialem nie znajdziesz w niej zadnych wskaznikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za spóźnioną reakcję - padłam po prostu....

 

"oo79", "marcoos" - Te namiary już znam, ale wdzięczna jestem za potwierdzenie.

 

"marcoos" - o zasadach 2.20, 1.40 czytałam - te jednak na nic mi się nie zdadzą. Trafiłam natomiast na śladową informację o współczynniku (???) "do" obliczania powierzchni o "obniżonej użyteczności", takich jak np powierzchnia:

  • przeznaczona pod konstrukcję schodów w mieszkaniach dwu-poziomowych bez doprowadzonej na wyższą kondygnację klatki schodowej
  • pomiesczenia z nietypową przeszkodą stałą (czy dziwnie usytuowany komin kanalizacyjno-wentylacyjny .....typowy jest???)

Prawdopodobnie odejmuje sie w takich przypadkach jakąś wartość procentową....

Nie wiem jaką........ i przy której normie ta zasada w ogole zachodzi.........

 

Jeszcze raz Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wspomniane schody to istnieje jeszcze oprocz normy PN-70/B-02365 jej wyjasnienie, ponizej fragment

 

NORMALIZACYJNA KOMISJA PROBLEMOWA NR 232

DS. ZASAD SPORZADZANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ W BUDOWNICTWIE

 

Wyjasnienia postanowien normy PN-70/B-02365

 

...

• Powierzchnia uytkowa

Powierzchnia uytkowa jest powierzchnia pomieszczen słuacych do zaspokojenia potrzeb zwiazanych bezposrednio z

przeznaczeniem budynku (lub jego wydzielonej czesci) na wszystkich kondygnacjach.

Do powierzchni uytkowej nie zalicza sie wiec powierzchni loggi poniewa loggie nie sa pomieszczeniami.

Powierzchnie zajmowana przez wewnetrzne schody w mieszkaniu dwupoziomowym budynku wielorodzinnego zalicza

sie na kadej kondygnacji do powierzchni pomocniczej stanowiacej czesc powierzchni uytkowej. Powierzchni tej nie

mona zakwalifikowac jako powierzchni ruchu poniewa nie jest ona przeznaczona do komunikacji ogólnej budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności