Skocz do zawartości

SCENA 3D: aparacik... CP5700


kkk81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ogólnie dosyć skomplikowany ten model aparatu jest. Chcesz oddać go w najdrobniejszych szczegółach? Na razie widzę kilka nieścisłości z oryginałem.

 

Kiedyś też robiłem CP5700, ale tylko zarys, na potrzeby animacji flashowej.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chce miec ogolny zarys. Nie chce robic jakiegos SUPER realistycznego modelu... Chce zeby to \"przypominalo\" ten aprat...

@Leander

Mozesz napisac, jakie to widzisz niescislosci z oryginlem? Chcialbym je poprawic, jesli sa naprawde znaczace...

Dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MC-Maxim

To jest taki kolarz... Najpierw robie model low-poly za pomoca splajnow, nastepnie zamieniam go na mesh-a. Po co? Zeby zrobi \"gladkie, zaokraglone\" kanty, wciecia, przerwy. Jak juz to mam. Nadaje modyfikacje Meshsmooth. I tam juz zmieniam kilka rzeczy jak zachodzi taka potrzeba... To wszystko :).

Metoda dosc szybka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widze ze idzie Ci calkiem niezle. Narazie nie ma sie czego czeplnac. Troche w niektorych miejscach wydaje mi sie za gladki, zwlaszcza z tylu, te przyciski i w ogloe tylny panelm, ale nie wiem jak to wyglada w orginale wiec sie nie czepiam. Ogolnie dobry job! Powodzenia w dalszej pracy!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko probka z materialami. Nie ma jeszcze tekstur. Model jest jeszcze nieskonczony...

PS. Powiedzcie mi, jak mozna nalozyc mala teksture na obiekt. Chodzi mi, zeby nie teksturowac calego biektu, tylko jego fragment. Jak sie teksturuje obiekt wieloma teksturam? Pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pięknie, pięknie. Dla mnie wypas. A mógłbyś zdradzić jak te przyciski dokładasz do siatki? Troche kulawy jestem w takiej technice. Ew pokazac zbliżenie siatki na jeden z nich.

 

Co do materiału Multi-Sub, to bardzo przystępnie tłumaczy to tutek

http://www.3dtotal.com/ffa/tutorials/max/joanofarc/joanmenu.asp (UVW Mapping)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, jeszcze prosciej... poprsotu kazdy przycisk to oddzielny obiekt odpowiednio ustawion, wsuniety w body aparatu...

Zreszta caly aparat sklada sie z kilku obiektow. Nie jest to jeden wielki, tak rozrzezbiony obiekt. Chcialem sobie zostawic mozliwosc latwiejszego teksturowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk od zoomu (\"W T\") powinien byc chyba bardziej w lewo (według moich referencji). Górny wyświetlacz i i ten okrągły przycisk z tyłu (do przeglądania zdjęć) jeszcze mają niedopracowane ramki. No i śrubek nie ma :P Ale ogólnie git! Przydały by się jeszcze jasniejsze rendery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo zamieszcze ostatni update. Wasze uwagi na temat materialu, postaram sie w miasre moich umiejetnosci uwzglednic. Dzieki za te uwagi. Moze coz z tego wyjdzie... :)

 

PS. Dodam jeszcze, ze w rzeczywistosci jest ona taka ciemna, ale moze rzeczywiscie nie tak jak w modelu. I na pewno nie tak jasna jak na zdjeciu. Wlasnie patrze jak by tu pojsc na kompromis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest jasno bo trochę rozjaśniłem :P Ale w sumie trzeba mieć z czego rozjaśniać, a jak masz kanał diffuse (chociaż w sumie nie wiem jak budujesz materiał) na czarny to nic nie zrobisz.

 

Może finalnie zrób tak jak będzie ładnie, ale do prezentacji ciut rozjaśniaj żebysmy mogli nacieszyć się szczegółami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze po czarnym to nic nie moge. Dlatego w difuse mam ustawiony ciemny szary (parametr Value=13, odcienie szarosci). Tak, czy siak, bede kombinowal z tymi ustawieniami.

 

Last update, ale bez rozjasnienia materialu :P

1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności