Skocz do zawartości

Poraz kolejny temat dachu...


Przemo76

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze bylo to walkowane wiele razy przesledzilem wiele watkow, natomiast w sumie nie znalazlem odpowiedzi na temat dachu z dachowka 3d i "wolim oczkiem". Przeraza mnie to i mówiąc szczerze nie mam pojęcia jak to sprawnie zrobic. Probowalem przez scatter ale perpendicural sie nei dandaje bo obraca dachowki. Gdzies bylo cos wspomniane ze da rade przez skin warp patch ale bez szczegolow. Napewno da rade jakos ...tylko jak?? anyone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Robisz dachowkę

2. Klonujesz ją tyle ile ci potrzeba i attachujesz wszystkie w jeden obiekt.

3. Dokładnie w środku dachówek robisz plane z tyloma segmentami ile ci będzie potrzebne i konwertujesz do Path

4. Na dachówki nakładasz modyfikator Skin wrap Path i w puste okienko wskazujesz planea ktorego stworzyłeś w zeszłym kroku.

5. Teraz manipulując planem (punktami beziera) układasz jaki ci kształt jest akuratnie potrzebny

6. Konwertujesz dachóweczki do poly, wywalasz plana i gra :D

7. Klikasz w wagę pod moim avatorem i dodajesz pozytywny punk reputacji :D

 

dachowkifl1.jpg

  • Like 2
  • Confused 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób fajny. Tylko po co sie w ogóle pchać w dachówki 3d. Dużo roboty, obciążenie dla maxa a efekt ogólny wizualki nie zależy tak bardzo od tego czy dachówka jest 3d czy displacement albo zwykły difuse+bump. Raz można się pobawić ale przy większej ilości domków do zrobienia to jest bez sensu. Zależy jeszcze jak ten dom będzie pokazywany. Jak ma być animacja, zbliżenia itp. to warto zrobić 3d ale jak zwykły statyczny obrazek pokazujący całość to moim zdaniem nie warto się tym zajmować.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy nie masz racji. Efekt zależy w barodz dużym stopniu od jakości wykonania modelu. W prawdzie nie widze wiekszego sensu Pakowania do modelu dachówek o tylu poigonach.

Ładnie zrobione dachy sa na tej stronie:

http://konstancja.pl/

 

tak jak pisałem. mimo że w tych wizualkach dachówka jest 3d to nie są one super-wypas. Jest sporo wizualizacji bardziej realistycznych z dachówką 2d displacement. Przyznaje że jak jest specjalny rodzaj dachówki mocno rozrzeźbiony to 3d jest niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności