Skocz do zawartości

Fotografia studyjna, portret, akt, reklama - CONTEST - czyli wspólna zabawa


piksar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

illy: fajnie fajnie, ale strasznie przepalasz fotki. dzieciak szcególnie, aż się prosi o oddalenie tego światełka. stosuj miękkie światło nie słoneczne ;)

Fidiasz: za mocne odbicie. napis niestety staje się nieczytelny.

pikSar: ostre :) zrób wersję z samą wodą albo piwem ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to ostatnie zdecydowanie nie :P za szeroko. w sumie tak niedorobione szeroko. bo albo fish eyem lecimy (a fajne efekty ma przy portretach) albo min 50mm. to jakies takie... jakbys chcial a nie mogl :p i na lewej krawedzi syf w postaci bialej plamy. i jeszcze te cienie mi przeszkadzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Zostałem szczesliwym posiadaczem 20d, w zwiazku z czym przezentuje moje pierwsze podejscie do "studia" :P

 

20D, Tamron 24-70 3.5-5.6, namiot bezcieniowy zrobiony z kartonu i kalki, 4 lampy biurkowe

 

iso 200, czas 1/60, przysłona 5.6, było ciemno, jasnosc podciagnieta w ps

 

nuze003acg5.jpg

 

haluu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam, czas na portretowe zdjecia, macie jakieś linki do czegos w sensie poradnika jak sie za to zabrac, moze z doswiadczenia wiecie - ile swiatel i jak ustawic, moze jakis rysuneczek, szkic by sie ktoś pokusił zrobić ? plizzz

 

efekty mojego kopania :

http://blog.epicedits.com/2007/12/10/16-inspirational-portrait-photography-techniques/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piksar, pokaz co chcesz mniej wiecje osoiagnac, a moge Ci 'odszyfrowac' ustawienie.

 

szczerze, najlepiej robi sie na czuja. nie ma idealnych ustawien. patrzysz w wizjer i zmieniasz, to co Ci sie nie podoba ;).

 

osobiscie puszczamy w ruch od 3-5 lamp.

najbardziej standardowe oswietlenie - dwa soft boxy po bokach i mocna lampa w sufit. na poczatek idealne.

 

potem wchodza kontry, oświetlenia punktowe, ewentualnie fajne efekty wychodza przy soft boxie i parasolce.

 

wszystko zalezy od tego, co chcesz osiagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...drugie fajne, pierwsze mniej

serio takie mam odczucia ;)

...chociaż 2 bym i tak dociął od góry

i przerobił na 'klimatyczne' b&w

 

--- edycja ---------

poprawka... miałem zmieniony profil w monitorze

przy ustawieniu pod foto rzeczywiście 2 jest za ciemne, a 1 zyskuje :)

 

ech, nie ma to jak papier - wtedy wszyscy widzą to samo

 

--- edycja ---------

2 widziałbym w ten sposób (jeśli można)... b&w jednak nie pasuje

http://img212.imageshack.us/my.php?image=ampulkavsemanmr9.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko bursztyn, ktory szef Jedynego mial w torbie. sadzac po gebie, to z rabunku.

 

a tak na serio. korzystajac z wolnego pomagalam chlopakom z torebkami pewnej firmy , ktorej nazwy wymienic nie moge ;) no i sie okazalo, ze bursztynki tez byly. u nas tego na pomorzu pelno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Junior_

Witam! Jestem nowy więc pokrótce się przedstawię i przywitam.:)

Robię zdjęcia produktów do katalogu i na stronę w firmie MielochMotocykle. Generalnie nie jestem fotografem z zawodu - bardziej amatorem, ale chciałbym zgłębić temat który najbardziej mnie męczy - oświetlenie.

 

Do dyspozycji w firmie mam namiot / stół / 3 lampy błyskowe i canona eos 400d z obiektywem 18-55 i pomieszczenie.

 

Czego mi brakuje? Chyba światła - bo dużo muszę czasu poświęcać na obróbkę zdjęć! Za dużo jak myślę. Widzę że większość z Was robi zdjęcia po ciemku - chodzi o to żeby nie mieszać źródeł światła?

 

Co myślicie o takich zdjęciach - pytam Was jako fachowców to w sumie moje najlepsze - chyba wyszły przez przypadek:).

 

bg_REV-653.21CE.jpg

 

bg_REV-623.06WH.jpg

 

Generalnie mam duży problem z światłem - dużo muszę pracować w PSie i podobnych żeby usunąć szarości. Na tych zdjęciach jeszcze jest okay, ale jak np chcę zrobić biały kask nie mogę sobie poradzić tak do końca.

 

Mam 3 lampy błyskowe - może lepiej dać stałe?

 

I dużo niestety mam takich produktów jak np ten kask - biały na białym tle, albo chromowane rzeczy!

Tu przykład po obróbce (sorrki za czarną dziurę! Normalnie zasłaniam namiot, ale jak tu zasłaniałem to nie dawało rady wogóle):

 

bg_J3MWH_1.jpg

 

Za mało światła - widać to w kasku - w środku widać cienie pogniecionego tła - to mój problem!

 

 

Podpowiedzcie mi trochę co i jak mam zrobić - światło stałe dać? Mocniejsze? Softboxy? Jeżeli chodzi o to jestem amatorem - robię zdjęcia od niespełna 2 miesięcy.

 

Docelowo chciałbym umieć robić takie zdjęcia jak jednej z niemieckich firm (Mega ostrość, widać nawet białe krawędzie opakowania w tle, 100% wierność kolorom - Wiecie może jaką techniką robione jest to zdjęcie - głównie jakie oświetlenie?):

et-p1250007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydae mi sie ze robisz bladrobiac w namiocie, nie wiem czy softbox nie bylby lepszy i dwa czarne arkusze po bokach

 

namiot robic ci biale otoczenie i w chromie nie masz w ogole odbic

tak samo z kaskiem (wydaje mi sie ze wystarczy z prawej u gory powiesic czarny duzy kartonik zeby zaakcentowackrawedz

 

oczywisci tez mozesz kombinowac z kontrswiatlem

 

http://www.northlight-images.co.uk/product_photo_training.html

 

kamilsien: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.php?id_news=27254 to wasza sprawka? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawka ktora w koncu uruchomilem. Wszak chwilowo ciezko to uzywac bo jest mega delikatne i nieporecze oraz obiekt do fotografowania jest nieprzewidywalny i trzeba myslec zey sie nie zabil :D

 

ku4.jpg

 

ku3.jpg

 

ku2.jpg

 

i behind the scenes

ku1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakochałem się dziś - Sigma 10-20mm

już niedługo

 

ale wracajac do tematu - plener foto ze smiglowca, zdjecia niewarte ceny jaka zostala zaplacona za to zeby powstaly (3x900EUR) ale sa i juz - szopowania prawie wcale

 

sobotka001mini.jpg

 

sobotka002mini.jpg

 

sobotka003mini.jpg

 

sobotka004mini.jpg

 

sobotka005mini.jpg

 

sobotka006mini.jpg

 

sobotka007mini.jpg

 

sobotka008mini.jpg

 

sobotka009mini.jpg

 

sobotka010mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Przybyłem odświeżyć wątek...przeglądałem cały i pomyślałem,że dobrze byłoby wskrzesić twórczą rywalizacje :).

 

1.

4216747482_a53991e0cd_o.jpg

 

2.

4216747410_9e8a1599eb_o.jpg

 

3.

4215972107_924b5b47b1_o.jpg

Światło: północne, duże okno balkonowe.

 

schemat.jpg

Schemat z mojego bloga, może się komuś przydać, chociaż dobrze jest dojść do zamierzonego efektu samodzielnie...karteczki, kartoniki, trochę poświęconego czasu i pracy. Satysfakcja gwarantowana !

 

Później wrzucę mały backstage (spartańskie warunki :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności