Skocz do zawartości

3ds wykorzystuje tylko 50%mocy procesora core2duo


Gość citizenkg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość citizenkg

Witam

Kupilem nowego kompa. Procek Intel Core2Duo E6850, 4G RAMu, plyta Gigabyta, a na dokladke Vista Ultimate 64bit. Zainstalowalem Maxa 9, Extensions, oraz dwa service packi. Wszystko jest ok. ale... Podczas renderowania Max wykorzystuje jedynie 50% mocy procesora oraz RAMu. Czy istnieje jakas szansa by poprawic ten wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość citizenkg

Szczerze nie mam pojęcia o sterowniku: "jmicrona". Z czym go się je i skąd mogę go ściągnąć?

Zainstalowałem stery do wszystkich urządzeń (oprócz zewnętrznych, typu tablet czy drukarka, do których nie ma sterowników na Vistę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od renderera jakiego używasz- w jego opcjach powinno być coś jak liczba wątków

 

polać mu, dobrze mówi :D

w blenderze masz taką samą sytuację, jeżeli theards nie przestawisz na >1 to tylko 50% procka jest zużywana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość citizenkg

Co do sprzętu to osobiście kosztował nie mnie a firmę, coś koło 6tys. to nic w porównaniu z ceną maxa czy podobnej konfiguracji w Dellu czy HP.

Z 50% mocy problem częściowo rozwiązany. Max wykorzystuje 100% mocy proca chyba że w renderowanej scenie zastosuje modifiers'a hair and fur, tu zaczynają sie schody w postaci spadku wydajności do 50 %. Tak więc chyba trzeba będzie poczekać na maxa 2008 i mieć nadzieję, że tam będzie to poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności