Skocz do zawartości

usuwanie wertexów


Oleksiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś metody może pluginy do usuwania wertexów pozostałych po kasowaniu krawędzi ? Jeżeli chodzi o kasowanie takich krawędzi które da się zrobić loopem to jeszcze jest łatwe ale jak np potrzebuje usunąć więcej krawędzi i potem pozostaną wertexy to może max ma coś ciekawego wgranego o czym ja nie wiem ? ;] (max 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mirach jeżeli możesz to opisz w jaki sposób usuwasz takie wertexy bo u mnie chyba nie działa.

zgred88 - Pisałem wyżej że z tym nie ma problemów ale w tym momencie zaznacza się też jakby to napisać wertexy "zewnętrzne", które łączą więcej niż 2 krawędzie.

 

Dla ścisłości pokaże screen'a o co mi chodzi.

screendj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh "zgred88 - Pisałem wyżej że z tym nie ma problemów ale w tym momencie zaznacza się też jakby to napisać wertexy "zewnętrzne", które łączą więcej niż 2 krawędzie" więc nie jest to idealny sposób, a przy większej ilości zaznaczonych krawędzi pojawia się i więcej wertexów do "altowania".

Piszesz ctrl + backspace tez dziala w maxie 8, więc opisz jak w jaki sposób usuwasz te wertexy za pomocą ctrl + backspace bo u mnie to jakoś nie działa - albo ja źle to robie i bez wymądrzania się proszę bo jeżeli jest szybsza metoda aby jakąś czynność wykonać to moim zdaniem powinno się jej jak najszybciej nauczyć i zacząć stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności