Jump to content

Przybysz

Members
 • Content Count

  554
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Przybysz last won the day on November 25 2011

Przybysz had the most liked content!

Community Reputation

70 Excellent

About Przybysz

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Wrocław
 1. Design mnie nie powala, ale zazdroszczę warsztatu/wykonania.
 2. Już traciłem nadzieje na jakiekolwiek ficzersy z GSOC2010/2011 dotyczące sculptu. Dobrze, że coś ruszyło... tylko żeby coś w końcu trafiło do głównej gałęzi.
 3. Aaaa, wiedziałem, że coś zpaprałem. Dzięki i sory za zamieszanie. :)
 4. szczuro: Załączam plik testowy. Dzięki. Sprawdzałem z .png ( brak kanały alpha ale jest przezroczystość warstw ) oraz .tga ( nie ma przezroczystości warstw ale jest kanał alpha ) efekt ten sam. Pewnie czegoś, gdzieś nie zaznaczyłem. :confused: alphabake.zip
 5. Czy szanowne grono podsunie jakiś link o bake'owaniu kanału alpha z jednego UV na inne UV? Wiem tylko, że jedno UV musi być ustawione jako aktywne do renderingu, a drugie wybrane w oknie UV. Diffuse ładnie sie przepala ale, alpha jest zawsze 100% biała. Nieważne czy wybiore na liście do bake'owania Alpha czy Textures. :( Może czegoś nie zaznaczyłem, ale kombinowałem z jakimiś premultiply alpha i wszystkim co ma w nazwie alpha w zakładkach metariału i tekstur, ale bez skutku. :mad:
 6. Pozwolę sobie na mały offtop, bo używam linuxa raczej do zastosować biurowo - domowych a nie studyjnych, ale jestem bardzo zadowolony. Linux na pewno jest bardziej eleastycznym systemem i można go dostosować do własnych potrzeb. Niestety wymaga poświęcenia trochę czasu, zwłaszcza na samym początku by go dobrze skonfigurować, ale potem to się może zwrócić w postaci lepszej wydajności i ergonomii użytkowania. Niestety wsparcie ze strony producentów kart graficznych jest marne, co odbija się na zbugowanych zamkniętych sterownikach, lub pozbawionych pewnych ficzersów i mniej wydajnych sterownikach otwartych. Mi, jako użytkownikowi podoba się to, że lin. nie zarzuca mnie tysiącami okien i powiadomień, nie pyta mnie 10 razy, czy jestem pewien, że jestem pewien, że chce soś zrobić. Większość domowo-biurowego oprogramowania mam dostępnego w jednym, bezpiecznym miejscu - w repozytoriach dystrybucji. Nie Instalują mi się przy tym jakieś szpiegi w pasku systemowym, czy toolbary do przeglądarek lub wirusy. Okazyjnie programuję i lepsza integracja systemu z instalowanymi bibliotekami pozwala na prostszą kompilację i linkowanie, niż użeranie się z tym pod Windowsem. Poza tym mam do użytku potężną konsolę i dobrą integrację z językami skryptowymi. Zdalne uruchamianie procesów z przekierowaniem iksów na swój termianal dostępowy, czy też linuksowy odpowiednik remote desktop też się bardzo dobrze spisują. Win7 to też bardzo udana wersja systemu od Microsoftu, ale używam go głownie do gier i programów, które pod linuxowym wine niezbyt chcą działać a nie mają swojego linuxowego odpowiednika. BTW: Używam Arch Linux i Flash od Adobe działa mi płynnie. Nie mam problemów z trybem pełnoekranowym, dopóki nie włącze konfiguracji dwumonitorowej (znowu te sterowniki do grafiki). Ale aktualnie mam mały problem z ustawieniem Wacoma pod Gnome3 ;).
 7. @n-pigeon Ostatnie zdanie mojego poprzedniego posta miało mieć wydzwięk żartobliwy. :D Specjalnie sie dostało Cyclesowi, bo to "temat wałkowany wiele razy". :p Rozumiem że development oparty na wolontoriacie rządzi się swoimi prawami. Każdy rozwój jest dobry, jednak czekanie ponad rok na ficzers, który jest "tuż- tuż" może być irytujące, podczas gdy inne (nazwy nie wymienie bo dostane kamieniem), które wypłynęły dopiero niedawno są już wpisane w plan wydawniczy. :)
 8. Taki splash to pasowałby do wersji z lepszym sculptem. Tymczasem narzędzia do sculptingu z onion branch, które były w dużej mierze integracją kodu z poprzedniego GSOC nie szybko sie pojawią. Pewnie przyjdzie czekać do GSOC 2012 aż API Blendera na tyle sie zmieni, że będzie trzeba je przepisać po raz kolejny. :( Ehh ten cały rozwój. Czasem myśle, że mogliby troche zwolnić i dokończyć zalegające sprawy, a nie zajmować się jakimś Cyclesem. :P
 9. To Scaleform też już należy do Autodesku? Ojej, źle się dzieje. :(
 10. Wydaje mi się, że LOD lepiej sprawuje się na otwartej przestrzeni np. cały budynek, pojazdy itp, widoczne z dali. Wewnątrz obiektów stawiał bym raczej na occlusion culling czy portale. Poza tym zrobienie kilku LoD jest czasochłonne, a ich podmiana w realtime zawsze jest widoczna i niezbyt fajna. Jeśli nie będzie widoku z lotu ptaka na cały budynek bez dachu to wydaje mi się, że gra nie warta świeczki lub ewentualnie 1 dodatkowy poziom LOD powinien styknąć. Poza tym jeśli sporo obiektów będzie się powtarzała to OpenGL chyba też obsługuję jakąś formę hardware instancingu. To tak na zdrowy rozsądek, bo nie mam żadnego doświadczenia w programowaniu engine'ów. Nie wiem na jaki system to ma być, ale do analizy calego kodu pod względem wydajności to pod linuxem używałem profilera gprof i valgrind do szukania wycieków pamięci. Pod windowsa z kolei jest PerfHUD (zdaje sie tylko do DirectX) i NVIDIA PerfKit w tym GLExpert (do OpenGLa), ale to już stricte do szukania wąskich gardel w rendering pipeline. Byćmoże od ATI/AMD też jest jakieś narzędzie, trzebaby poszukać w ich Developers Centrall.
 11. Czyli po nowemu i nie robimy diffuse i specular. Zmylił mnie przykład poprawnego zbioru textur.
 12. Łee, czemu tak mało chętnych na pojazd? Tarcza bez textur to niewielkie pole do popisu ale wchodze w to jeśli limity będą poniżej 10k trisów i 2048^2 :P Normal z reguły determinuje rozmieszczenie detalu na diffuse więc po części to tekstura, a po części model... no ciekawe jak wyjdzie ta minibitwa.
 13. Byle nie karczma. Budynek dopiero co był.
 14. Czy następna mini bitwa będzie według nowej formuły czy na razie zostaje po staremu?
 15. Coraz lepiej to wygląda. Normal i AO pieczesz pod blendkiem? Przyznam, że makehuman wypluwa całkiem ładne basemeshe... a nawet coś więcej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy