Skocz do zawartości

Chować, a nie chować ;] - Pytanie dot warstw


Oleksiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odświeżam wątek bo strasznie chciałbym się dowiedzieć jak zrobić aby nie chowały się wszystkie przedmioty oprócz zaznaczonego. Tworze sobie obiekt który ma wiele warstw i jak chce pracować "głębiej obiektu" to najlepiej jest mi znaznaczyć warstwę na której obecnie pracuje i dać opcję "hide unselected" tylko że wtedy chowają się równiej blueprinty :/ PO-MO-CY ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie łatwiej sobie zaznaczyc bluprinty i wtedy dac hide unselected ?? chyba najlatwiejsze rozwiazanie - zaznaczasz wszytskie obiekty jakie chcesz zeby zostaly:) a jezeli jest ich duzo to mozesz uzyc narzedzia ktore sie nazywa (chyba) multi selection - wyskakuje Ci lista i sobie wybierasz elementy ktore chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam że najłatwiej bluprinty ustawić na backgrund!

 

View-viewportbackground-i tam wybierasz plik i dotego najlepiej ustawić na dole match bitmap i z prawej strony lock zoom i pan, wybierasz na dole dla jakiego viewportu i jedziesz możesz ustawić widok wire i tak będzie widać obrazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zartor zlituj sie ja Cie prosze :D

ktores z tych 3

 

1) zmien nazwe planow z printami na 'PRINT', nagraj sobie makro które do zaznaczonego aktualnie obiektu doda obiekt o nazwie 'PRINT' (klawisz H jesli dobrze pamietam) i automatycznie doda Hide unselected. Przypisz do przycisku i gotowe.

 

2) uzyj klawisza ctrl, zaznacz model i bluprinty, hide unselected

 

3) podziel sobie prace na layery i ukrywaj layery.

 

w ostatecznosci zadzwon pod ten numer i spytaj czemu nie dali czegos takiego co nie chowa blueprintow - 0 800 400 112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONKEY ON YOUR BACK - dobrze lituje się :D Wybieram opcje 3 ;]

Powiem jeszcze dlaczego innych nie wybrałem :P

1 - bo to jest chyba trudne, a jak nie to ticz mi ;] bo pomysł interesujący...

 

2 - bo to jest nie praktyczne... printy mam friznięte więc trzeba je unfrezować i te sprawy, dużo zabawy...

 

A i dzwonienie ee tam i tak się z nimi nie dogadam, oni swoje ja swoje, pewnie będę musiał płacić za połączenie ;]

 

claude - Może przy następnej okazji pomyśle o tym ;]

 

Dziękuje za pomoc gajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO tak ! a ja na przekór wszystkim :P I znalazłem rozwiązanie dokładnie 3 min temu :D tak tak tak :PP I dla innych jeżeli nie stosowali...

 

Zaznaczasz sobie obiekt/y który/e chcesz mieć w scenie i naciskasz CTRL + I (czyli na chłopski rozum zaznaczenie nie zaznaczonego i odznaczenie zaznaczonego hehe ;]) A później Hide selection. Da Da. No jestem zadowolony :)

 

I pozdrawiam.

 

Ps. A oczywiście blueprint'y są friznięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności