Skocz do zawartości

Scena 3D: Na strychu


yanek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy WIP :)

Chciałbym zrobić poniższą scenkę po trosze w stylu bajkowym i po trosze realistycznym. Myślałem na wykonaniem jeszcze ściany na której jest albo poodrywana poszarpana stara tapeta albo popękany tynk. Czy może mi ktoś pomóc z dobraniem odpowiedniej kompozycji? Druga sprawa to pracuję zainspirowany pracami Ani naszego membera więc najbardziej liczę na jej radę co i jak. Dodam że modele są najpierw wykonywane w Wings 3d a następnie importowane do maxa. Specjaliści pewnie to wiedzą już na pierwszy rzut oka.

Pozdrawiam

okno.jpg

okno2.jpg

okno3.jpg

okno4.jpg

scenka.jpg

scenka2.jpg

scenka3.jpg

scenka4.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

o :) takie znajome mi się wydawało na miniaturce. Nawet nie wiesz jak miło mi takie coś zobaczyć.

Bardzo ładnie ci to idzie jak na razie.

Mam kilka uwag.

Te zawijasy na klamce od okna wyglądają jak z plasteliny, zbyt nieregularne (chyba że będą drewniane i pomalowane na wesoły kolor, wtedy pasuje)

Dolna część zasłony nie powinna być poziomo obcięta, boki powinny być odrobinę wyżej (ponieważ materiał się nie potrafi tak rozciągnąć)

Napisz czy ślimak ma być realistyczny czy komiksowy, jeśli ma być realistyczny to skorupka jest źle dopasowana.

Jeśli brakuje ci fotek lub referencji na jakiś z objektów to pisz na pm, sporo tego mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek_CG : wymodelowane z Cuba w wingsie najpierw tniesz dwa edge i przesuwasz względem osi Y i tak robisz aż ci sie kształt spodoba :) nie wiem czy dobrze to robie ale ważne że w miarę wyszło tak jak chciałem zastanawiam sie czy właśnie tych kształtów nie zmienić ale to pierdoły na razie zajmuje sie innymi szczegółami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna pracka! Wyjątkowy klimat i wydaje mi się dość oryginalny pomysł. Gratuluję.

Powodzenia z materiałowaniem i texturowaniem - to będzie niezłe wyzwanie, żeby nie popsuć odbioru tej scenki.

Postać z teleskopem... cool :) Ale materiał jak dla mnie nie bardzo - wygląda jakby ten teleskop był czymś spryskany - jeśli to miała być rdza to proponuję jakiś bump, czy disp. dodać, choć mogę się mylic, bo na 'shaderstwie' znam się średnio ;-)

Powodzenia! Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy teleskopie zwróć uwagę gdzie dajesz rdzę. ty ją rozsypałeś trochę chaotycznie wszędzie. trzeba wykombinować tak żeby była głównie w rogach i w miejscach gdzie obiekt jest na to narażony.

można to zrobić albo unwrapując i rysując maskę w photoshopie, albo jakoś vraydirt mapą też być może się da. vraydirtem jeśli nie da się rdzy (nie wiem czy da się to tak ustawić żeby brzegi nie były zamazane) to można mimo to dodać brudu w szczelinach.

zwróć też uwagę że twój model rury teleskopowej wygląda jakby był złożony z kilku części, natomiast rdza jest tak jakby to było z jednej części. (chodzi mi o to że np. jeśli ostatni element rury ma rdzę na styku z przedostatnim, to ten przedostatni element tam rdzy nie musi mieć).

a sam model bardzo fajny. sympatyczny ten astronom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności