Skocz do zawartości

Heaven Seven


spinal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Taki cwany? Too walnij filmik demo zajmujacy 64 kb a trwajacy 3 minuty w 3d. Moze nie jestem na tyle madry poprostu co ty ale dla mnie caly czas jest zagadka jak mozna filmik wyposazony w dzwiek, grafike 3d, zawarty w exeku opchnac do takiego rozmiaru. Toc sam dzwiek moglby tyle zajmowac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest proceduralnie robione, od textur przez dzwiek itd. wiec zaposany jest tylko sposob przeliczania tego i dekodowania na komputerze. dlatego im wiecej bajerow w takim demo tym lepszy komputer potrzebny do odtworzenia tego.

Jakis czas temu był tu wątek o demoscenie, poszukaj, moze tam znajdziesz ciekawe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach - tyle to wlasnie tez wiem. Przeciez nie mam takiego malego rozumu zeby uwazac ze caly film tak pokompresowali. Wiem ze jest w czyms pisniety (stawiamy ze znajomkami niesmialo na assemblera). Mimo tego w jaki sposob trwal sam proces "konwersji (bo chyba tak to mozna to nazwac). Na stronie projektu widze ze sceny byly robione w samym maxie. Wiec jak oni to opsiali w tak malym kodzie (toc to tylko 64 kb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie zawarte praktycznie w każdym systemie biblioteki openGL, a w winshicie DX, syntezatory dźwięku itp, to demko ważyło by troche wiecej.

 

podobnie jest z grą kkrieger - np proceduralna drewniana podłoga wygląda przekozacko, a zajmuje tylko 96kb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności