Skocz do zawartości

Scena/obiekty 3d : Biurko dziecka


MF

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu leżał post na WiP : Biurko dziecka. Jest to pracka pod wieloma względami niedorobiona :) ale postanowiłem że więcej do niej nie wruce, i dlatego wrzucam ją do finished works. Dodam także, że jest moją pierwszą, więc prosze o wyrozumiałość. Dzięki jej nauczyłem sie o wiele więcej niż z jakichkolwiek tutoriali. Teksturki robiłem w fotoszopie, a pracka oczywiście wykonana została w 3D MAX 5.

Pare obiektów użytych do wykonania sceny:

1) lampka:

 

lampka2.jpg

 

2) pastele:

 

pastele2.jpg

 

3) pierwsza scena:

 

marker6.jpg

 

4) druga scena (rzekomo finalna ;))

 

stol13.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W sumie to mógłbyś to jeszcze poprawić. Zrób render tak by było widać całą lampkę i żeby ona się tak nie świeciła, a była trochę bardziej matowa. Dodaj tekstury na tej ścianie i podłodze. Dodaj jakąś listwę przy podłodzę i wtedy będzię wyglądało trochę bardziej naturalnie. Zmień światło tak żeby jednak były jakieś cienie. Jak na pierwszy raz to nie najgorzej. Powodzenia w dalszych pracach !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncze elementy sa zaje..... a ich wspolna finalna kompozycja raczej mizerna. Sprawia wrazenie troche chaotycznie rozsypanych przedmiotow. Moze powinienes nie koncentrowac sie na tak duzej powierzchni, zrobic lekkie zblizenie i wybrac najlepsze ujecie. W tej pracy najwazniejsza jest kompozycja. Jak troche nad tym popracujesz to uzyskasz maksymalnie wypasiony efekt !

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Archangelem. Wprowadziles tymi pisakami itd zbyt duzo chaosu, patrzac na obrazek widz niewie na co patrzec i co jest glownym tematem pracy. W tym miejscu sprawdzilaby sie idealnie proporcja zlotego podzialu (chyba wrzedzie sie sprawdza:)) ) Poczytaj troche o kompozycji w sieci, no albo jak niezal Ci kasy to zawsze mozesz kupic jakis podrecznik poswiecony kompozycji przy okazji dowiesz sie troche histori sztuki. CG to jakby niepatrzyl narzedzie, ale bardzo wskazane jest korzystac z dorobku mistrzow ktorzy tworzyli wieki temu. Hmm pozatym w empiku mozesz kupic ksiazeczke z komputer swiata, za chyba dyche, nazywa sie cos..hmm. chyba \"wrzystko o filmowaniu\" tam zauwarzylem troche informacji na ten temat jakos konkretnie opisanych, dodatkowo troche mozna dowiedziec sie o kadrach itd, moze niebedziesz sie ograniczal tylko do suchych zdjec moze zrobisz film? oki , a co do tego rysunku:)) sorki moze zle mnie zrozumiales, ale te biale sciany daja do myslenia:)) drzw bez klamki ect:)) narazie i podrawiam!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Powiem tylko jedno : nie mam weny tworczej, aby konczyć tą pracke,a modele wykorzystam w innej scenie. Podkreśle jeszcze że jest to moja pierwsza pracka, i była robiona tylko w celu edukacyjenym (poprostu sie bawiłem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi nikt ciebie niezmusza do poprawek, pracka jest w takim a nie innym dziale, takze to jasne. Pozatym sorki jesli cos nietak powiedzialem. Zreszta pracka jak na pierwszy raz jest git. he he, moja pierwsza w zyciu przypominala samolot zbudowany z drewnianych klockow:) doslownie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moze wyjde na idjote ale jesli ktos ocenia Ci jak profesjonaliste i do tego pisze ze jest wypas, noto niechce mi sie wiezyc z to znaczy ze dlugo robisz w maxie i jestes do kitu. Dla mnie ta pracka to rodzaj Cwiczenia, kazdy sie przeciez uczy, takze ja niepowiem ze jestes do kitu, bo to bzdura. Dlatego pracuj dalej:) powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie na temat pracy z biurkiem, bo jak zobaczyłem te 3 kulki, to powiem szczerze, że te właśnie kulki podobają mi się 58 razy bardziej niż praca z biurkiem. Jest w nich coś fajnego...niby takie zwykłe kulki, ale jednak ta texturka dodała im coś takiego, że te kulki przestają być już zwykłymi kulkami. To tyle. Powodzenia...jak to zwykle mawiał mój były profesor od komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności