Skocz do zawartości

Logotyp: Ventor


Gość sharky

Rekomendowane odpowiedzi

Daje do oceny logo/logotyp (pomijam poprawne nazewnictwo) dla firmy porządkowo-sprzątającej "Ventor"

 

ventorxa4.jpg

Proszę o oceny i sugestie.

 

dobra, widzę ,ze złamałem regulamin co do wątku (nie mogłem wcześniej znaleść regulaminu ;p). Czekam pokornie na kasacje ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to nie logo/logotyp a bazgorł nascienny w stylu "Ziom Z Osiedla"

weno jakiegos ladnego fonta zapodaj, zrob pare kombinacji kolorystycznych (bynajmniej nie oczojebnych), pomysl co sie moze kojarzyc z ta firma albo jakby chciano aby sie kojarzyla

i zrezygnuj z gradientow i innych tego typu "wodotryskow" bo to nie zdaje egzaminu w pozniejszej eksploatacji znaku

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż:

*po pierwsze to nie jest logotyp tylko logo(jeśli chodzi o mowę już konkretnie reklamową) logotyp to projekt logo + czasem nawet parostronny opis loga do druku, z liczbowym opisaniem wszelkich kolorów, z opisaniem czcionki oraz efektów etc...

*po drugie czy to jedyne projekty loga dla tej firmy? no bo jesli tak, to musisz zacząć od przynajmniej 20 kompletnie różnych od siebie pomysłów(rożne czcionki, różne pomysły) jeśli jakiś sie spodoba, to dopiero wtedy robisz parę jego wersji...

*po trzecie to logo nie naprowadza jednak za bardzo na to, czym firma sie zajmuje, choć widać, że usilnie próbowałeś to zawrzeć(więc od razu wprowadza to dezorientację), otóź nie zawsze trzeba naprowadzać na branżę firmy, wiele najbardziej znanych i rozpoznawalnych logotypów (Coca-Cola, Era, adidas) jest kompletnie od czapy, a ich istnienie i sława na rynku zapewniona jest dzięki ich "CHWYTLIWOŚCI"- naucz się tego pojęcia, w tej branży jest bardzo wazne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: dzięki za sugestie :D

po drugie: wedle sugestii zrezygnowałem z oczojebnych kolorów na rzecz bardziej stonowanych, zmieniłem fonta - ale zostałem przy tej samej koncepcji co wczesniej, inne odrzuciłem sam wcześniej, ale nieważne.

po trzecie: mam nadzieje ,że teraz jest bardziej widoczne ,że literki "n" i "T" to koles trzymający rurę od odkurzacza :D symbol pracownika tejże firmy.

po czwarte: na szczęście to tylko logo do projektu na "marketing w usługach" ( nie wspomniałem o tym wcześniej ,żeby nie unikać ostrego ognia krytyki ;])

po piąte: to takie firmy jak Coca-Cola, Era, adidas oczywiscie ,że nie muszą naprowadzać na branże, no ale to światowi/krajowi potentaci, a ta fikcyjna firma będzie miała maks 20 pracowników i działała na rynku lokalnym. Założe sie ,że usłyszy o niej max. co milionowy mieszkaniec swiata :D

ventor4rr0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech.. to takie polskie myslenie..bo firma z Pcimia Dolnego i zajmuje sie czyms tak szczytnym jak sprzatanie to nie zasluguje na fajowe logo i logotyp? bzdura . swiadczy to tylko o tworcy. Nie mowie tu oczywiscie o przeroscie formy nad trescia

 

purple --> co do logotypu to nie jest to o czym piszesz 9check it out ma'an :D:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Logotyp_%28grafika%29 :

"logotyp to projekt logo + czasem nawet parostronny opis loga do druku, z liczbowym opisaniem wszelkich kolorów, z opisaniem czcionki oraz efektów etc..."

to jest ksiazka identyfikacji

 

natomiast twoja sugestia :

"po drugie czy to jedyne projekty loga dla tej firmy? no bo jesli tak, to musisz zacząć od przynajmniej 20 kompletnie różnych od siebie pomysłów(rożne czcionki, różne pomysły) jeśli jakiś sie spodoba, to dopiero wtedy robisz parę jego wersji..."

jest delikatnie mowiac z d... no bo co to za sens robic 20 projektow?a moze 500?, max 3-4 na pierwsze spotkanie z klientem, a potem dopieszczac jeden projekt, ktory najbardziej sie spodobal klientowi

 

-cyt.:

"...wiele najbardziej znanych i rozpoznawalnych logotypów (Coca-Cola, Era, adidas) jest kompletnie od czapy, a ich istnienie i sława na rynku zapewniona jest dzięki ich "CHWYTLIWOŚCI"- naucz się tego pojęcia, w tej branży jest bardzo wazne;)"

skoro uwazasz ze od czapy to znasz sie na tym jak ja na balecie :D

 

 

pzdrw

 

ps. sorki za maly offtopic

 

a co do samej pracki to postaraj sie o jakis naprawde ladny font i wywal ten odkrzuacz - wyglada koszmarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przeszkadza duża literka T niczym nowy człon wyrazu. Co innego gdyby "Tor" nic nie znaczyło ale coś jednak znaczy.

Nie wiem czy trzeba trochę na siłę wpychać ten motyw w wyraz. Wydaje mi się że lepiej by wyglądało obrazkowe logo i podpis już bez udziwnień.

 

I kontynuacja off topicu huzdebos-a

Tak powinno być, że się robi 3 czy 4, ale jak chce się sprzedać logo jakiejś zapyziałej firemce to szef chce zobaczyć, że się napociłeś i widzieć 20 średnich możliwości niż kilka dobrych dla własnego zadowolenia, że dobrze wydał pieniądze. Poza tym często nie dając żadnej podpowiedzi czego mniej więcej oczekuje robi się cokolwiek co dałoby jakąś wskazówkę na przepchnięcie loga, czyli ten sam napis pisany 20 czcionkami, ewentulanie jakiś obrazek który da się szybko narysować.

Ale nie ma co psioczyć, każdy klient jest specyficzny i wymaga innego podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałam w firmie która zajmowała się właśnie tworzeniem logotypów, to co powiedziałam mówiłam w bardzo dużym skrócie myślowym, ja pamietam że chodziło o to że klient najpierw właśnie, jak tu wyżej kolega wymienił, miał zobaczyć że firma wypaca z siebie siudme poty aby mu dogodzić , np: firma pisze ze produkuje kocie żarcie, chce żeby logo było chwytliwe i zeby był zawarty w nim kot, to dajesz np 20 róznych czcionek z róznymi kotami czy sybolami, które naprowadzają że chodzi o kota, potem klient mówi ze podoba mu sie pomysł z niebieskim ogonem a czcionka taka pochyła jak na innym pomyśle, no to robisz już dalej sekwencje z ogonem i tą czcionką w wielu kolorach itp, a na koniec okazuje sie że i tak wybierają najprostrze logo z jakąś po prostu linią symbolizującą ogon...

jesli chodzi o logotyp, to specjalnie zaznaczyłam,że to tylko w języku reklamy tak sie na to mówi, chodzi o to żeby rozumieć że logotyp to nie tylko forma graficzna, ale także jak słusznie zauważyłeś Huzdebos też książka indentyfikacji, razem składają sie na produkt który można sprzedac pod nazwą logotyp;)

 

generalnie tworzenie loga zawsze wiąże sie z niepewnoscią, są pewne zasady: ma być prosto, schludnie, czytelnie i ma zawierac w sobie to "coś", ale czasem włączając w to pewne specyficzne wymagania klientów to można tylko pomysleć" tak to tylko w erze wam dopasuja":D

 

ps:

Huzdebos nie podoba mi się ton Twojej wypowiedzi, jest niegrzeczny i arogancki, a ja wymagam, jak każdy na tym forum szacunku-jeśli też chcesz być szanowany, nie wypowiadaj się w taki sposób, bo to o Tobie tylko źle świadczy i o tym co chcesz w zasadzie osiągnąc na tym forum, czy chciałbyś by to forum składało się z osób, które w ten sposób własnie z Tobą dyskutują???

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech.. to takie polskie myslenie..bo firma z Pcimia Dolnego i zajmuje sie czyms tak szczytnym jak sprzatanie to nie zasluguje na fajowe logo i logotyp? bzdura . swiadczy to tylko o tworcy.

 

Nic takiego nie mówiłem ;D bzdura. A jeśli ktos to wywnioskował z mojego tekstu to tylko świadczy o czytającym ;p ;p ;p Fajne logo a rozpoznawalne to inna sprawa. Patrząc na logo adidasa każdy wie ,że to firma produkująca odzież i buty ,bo po prostu ją kojarzy i zna. A patrząc na logo firmy pani Haliny z Pcimia napisane trzcinonką Arial i koniec, skąd mamy wiedzieć że to firma odzieżowa. A gdyby tak jedna literka była ubrana w kurtke według mnie łatwiej skojarzyć firme z branżą w jakij działa.

mam nadzieję, że logo/logotyp/nieważne, przejdzie na ćwiczeniach, bo ja nie zamierzam juz nic z nim robic :D:D pozdrawiam gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple --> no coz, tez mi sie wiele nie podoba na tym swiecie, ale nie zwalam tego na arogancje :D - rozumiem ze to zlosc z braku argumentow... ooookej :*

poza tym roznice w naszych wypowiedziach tlumaczy rozne pojmowanie elementarnych pojec - wiec OT uwazam za zamkniety :D

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności