Skocz do zawartości

Featured Replies

Napisano

Natknąłem się na pewien problem przy modelowaniu swojej gitary, a mianowicie jak wymodelować tą rombowatą powierzchnię boczną pokrętła? Liczę na pomoc bo sam niebardzo mam pomysły.

 

p1010609uz3.jpg

  • Odpowiedzi 5
  • Wyświetleń 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

podzielić siatkę na drobne prostokąty, połączyć vertexy po przekątnej żeby powstały romby, i potem wyciągnąć vertex który jest w środku romba wzdłuż normali.

 

można też bumpem, normal mapą albo displacementem, mapkę można stworzyć jakimś prostokątnym gradientem.

 

th.b93e4aef6f.jpg

Napisano

nie modelować - wypal normal mapkę, albo użyj displacement'a

Napisano

Jeśli będzie zbliżenie, to chyba najlepiej wymodelować, displacement w tym wypadku by miał więcej poly na renderze niż model, a przy normalach brzegi by były brzydkie.

 

Jeśli z daleka to oczywiście że bump.

Napisano
  • Autor

Generalnie w tym modelu poszedłem w stronę najdrobniejszych detali, więc myślę że zostanę przy wymodelowaniu tego :)

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności