Skocz do zawartości

Problem z teksturami


Trybal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam scenę we VRay'u, nałożyłem mape bump na scianę i jest wszystko gites malines, natomiast nałożyłem mapę bump na podłoge, to mapa jest okropnie słabej rozdzielczości taka zpikselowana, a p[o za tym nie widać efektu bump. Pobawiłem się chwilę UVW i nic to nie dało, pobawiłem się swiatłem jego kątem i wogóle, dalej nic, potem zwiekszyłem kontrast textury i nadal nic, już mi totalnie ręce opadają. Nie mam pojęcia why? Pls Help.

 

Z góry thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Teraz zczaiłem o co chodzi. To nie jest wina UVW. Po prostu mapy na wszystkich przedmiotach pionowych funkcjonuja poprawnie, a wszystko co jest poziome jest rozmazane. Bez sensu, nie wiem dlaczego tak sie dzieje :/ Wcze sniej nie miałem takich problemów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj tą scenę albo screena, przecież można przestawić żeby działało na poziomych.

w uvw map modifier są opcje X, Y, Z, spróbuj kliknąć.

w uvw map modifier daj planar i poklikaj X, Y, Z aż gizmo będzie poziomo, ewentualnie zmień rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz nie ma dolaczonej mapy na boxa wiec dalem jakas swoja dalem uwv map na box i bump jest widoczny choc troche slabo podbilem do 200 i wyglada juz normalnie

a i jak renderujesz vray'em tu uzywaj vraytowskich swiatel ewentulanie mozna sie skusic na directa ale nie uzywaj mentalowskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności