Skocz do zawartości

otowry, otwory, otwory - jak je prawidlowo robic?


greg00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

szukalem opcja "szukaj" jednak nic nie moge o tym znalezc,

 

robie felge w 3dsm (v8) jednak mam problemy z otworami, za kazdym razem jakies nieforemne mi wychodza, macie jakies sprawdzone, dobre sposoby na to?

felgaajq7.jpg

 

przegladalem pare tutoriali, jednak i tak mi cos nie wychodzi, moze za "gesta" siatke mam do tego? moze to wczesniej powinienem robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

boleanem robilem i wlasnie nie bardzo to mi sie podoba, robilem tez metodą obrysowanie otworu cut'em + extrude/bevel, ale to tez nie wychodzi jak trzeba, bede probowal jeszcze ta druga "twoja" metoda :) dzieki i czekam na pomysly innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d

moj sposob jest taki:

 

stworz sobie ngona, np. szesciokat. Ustaw go tam gdzie ma byc dziura. Teraz przezuc sie na siatke i tak ja poustawiaj aby tam gdzie ngon ma swoje konty przypadal jeden vertex i zero vertexow na scianach ngona. Efekt taki ze powstanie Ci ngonalny poligon tam gdzie ma byc dziura. Dalej chyba wiadomo, delete czy extrude czy chamfer czy bevel co chcesz. Po meshmoothie masz sliczna dziure.

 

chyba ze masz taka sytuacje ze jak ciachniesz chamfera na vertexa to tez Ci sie zrobi taki poligon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle, ze w ogole slabiutko teraz to robic. Przede wszystkim wymodelowalbym tylko np. 1/5 calosci i skopiowal po okregu (pamietaj, ze 1/5 czy tez jeden element powinien miec dokladnie taki rozstaw jak 360/ilosc elementow). Prosciej - zrob sobie trojkacik (no ok, uogolniam, bo trojkacikiem to to nie jest) o rozstawia na przyklad 72 stopnie (360/5), skopiuj cztery razy do zapelniania okregu i modeluj na jednym z interracja na pozostale. na koncu zwelduj wszystko do kupy (czy do czego tam wolisz...).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez robie ze robie kawalek i pozniej array,

ant-3d: dzieki za podzielenie sie info :), w sumie robilem podobnie tyle ze ja obrysowywalem tego ngona cutem, zamiast poprzesuwac vertexy, i dlatego mi wychodzilo niewiadomo co.

 

a teraz takie cos mi wyszlo :), nie najgorzej chyba. dzieki za rady

 

felga4sc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności