Skocz do zawartości

Flash: pre-alpha do oceny


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam - włączyłem stronkę i powiem że nawet ciekawe to to...

ale parę bugów chyba znalazłem - wchodząc na polski język otwiera sie całe menu po engliszu (czyli work, contact, about itp.) bardzo męczy grafika za rurami (te czarne plamy podczas przesuwania) - nieźle dają po oczach - oczywiście w przypadku, gdy tło strony wybrałem sobie np. zielone.

 

 

z mojej strony tyle :)

Pozdrawiam

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

giorgione> wybór języka nie jest jeszcze zrobiony (zapomniałem napisać ;). Te plamy mają być jeszcze zaanimowane w coś a'la pokaz slajdów..

piksar> stronka to portfolio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

kamil> tzn. jak bez używania menu?? :> Po przejechaniu trochę w prawo masz 3 chmurki, które w domyśle mają zastępować menu. Nie bezpośrednio z simplusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti... chodzi mi o to że: Masz menu i to ono powinno odsyłać do odpowiednio About, Work i Contact. Bez sensu jest to że bez klikania na którykolwiek z tych działów w menu można się do nich dostac poprzez przesunięcie ekranu... zaraz za manu opcja scrollowania powinna byc juz nieaktywna, tak zeby user chcąc zobaczyć dalszą część strony musiał skorzystać z menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Wydaje mi sie to trochę nielogiczne - w konwencji przyjętej przez Ciebie użytkownik musiałby kliknąć co najmniej 3 razy, żeby dostać się do którejś opcji, a u mnie wystarczy tylko raz lub dwa razy maksymalnie. Poza tym po co ograniczać użytkownika, skoro nie ma potrzeby? Sama idea menu (wysuwanego z góry, czy coś takiego) nie jest mi obca, ale takie szczegóły pewnie dodam na końcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej... w mojej konwencji użytkownik wybiera kolor, język i pozycję z fabryczanego menu... wtedy obraz przejeżdża do danej sekcji... a u Ciebie jest tak że użytkownik wybiera kolor, język i może przesunąć ekran do np. Kontaktu. Ok... rozumiem o co Ci chodzi ale wg. mnie takie rozwiązanie jest mało ciekawe bo ta fabryka to tylko ozdobnik graficzny... ale to moje zdanie, moge się mylić

 

doprecyzuj o co biega z tym simplusem ;)

 

Master nie będe poprawiał twojej ortografii... za skąplikowana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

kamil - w Twojej konwencji za dużo wyborów na pierwszej stronie :P Musiałbym napisać instrukcję, że trzeba wybrać najpierw język, a później dział, albo na odwrót. Teraz jest tak, że koloru wybierać nie musisz, chmurki "special" raczej nie będzie, więc jedyne co musisz kliknąć na pierwszej planszy to język.

Master> to podziel się ze mną dlaczego za trudna :) Właśnie dlatego założyłem ten wątek - chciałbym, żeby stronka była bardziej user friendly niż jest. Ja wiem, ze niektóre rzeczy, które dla mnie są logiczne, niekoniecznie takie muszą być dla osoby, która widzi ją po raz pierwszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba spoko, nie zacina sie jakos szczegolnie ani nie tnie, nie zarzyna.

Jedyne co mnie tak osobiscie moze drazni, to ze ten ruch, np na samym poczatku jak sie pojawia cala ta scenka, albo przy przesuwaniu nie do konca daje zludzenie plynnego ruchu, tylko tak przeskakuje, nie wiem, czy to tak jest, czy tylko u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

o to pytam 8)

Napisz jakiego masz kompa, jeśli możesz - procek głównie mnie interesuje :)

 

btw. wie ktoś co zrobić, żeby animacja pola "dynamic text" była płynna?? Bo coś się z antyaliasingiem dzieje i tekst skacze przy takiej animacji - jakoś nie natknąłem się wcześniej na ten problem, a teraz muszę to jakoś przetrawić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Procki pleeaasee.. :P

Animka jest bardzo szybka, tylko kiedy zarzyna wydaje się powolna, więc uwaga chybiona :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Athlon XP 2500 Barton

 

stary ja nie wiem jak tys zrobił tą strone, ale ja bez przerwy mam użycie procka 100%

nie no na pierwszym ekranie z wyborem języka spada do 80% :D ale tam sie nic nie dzieje !?

 

Ta cała grafika jest rysowana dynamicznie kodem czy co ?

 

Mógłbyś sobie podać ręke z moim kolegą klasowym który napisał program w pascalu na kilka linijek tworzący nieskończonej wielkości pusty plik tekstowy :D

Tworzy 16gigowy plik w pare sekund :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

To jest kod pod AS2 - na każdym kompie będzie zjadał wszystko :P A tak na serio - to w tle to bitmapa 5kx1,2k i to ona zarzyna stronkę, a nie kod. ie mam pomysłu na optymalizację, więc może Wy, wymiatacze coś na to poradzicie?? :> Bez tej bitmapki nie tnie nawet na moim domowym kompie, chociaż animacji jest tam w cholerę.

 

FlooX> chyba jednak nie mógłbym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na E4400 na początku trochę klatkuje, ale nie uciążliwie, a jak się pojeździ trochę to się upłynnia:)

 

Użycie procka, to jakieś 80-90% tylko jednego rdzenia.

 

Poprawka: Jednak przy tych rurach jeszcze troszkę czuć rwanie.

 

I jeszcze na trzy ładowania, raz coś się zrobiło, że nie chciało się przewijać, tzn po zbliżeniu kursora do brzegu, bo klikając w chmurkę, się przesuwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

ok, blood - zauważyłem to właśnie też ostatnio z tym przesuwaniem, dzięki za info - trzeba to zneutralizować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności