Skocz do zawartości

V-ray czy jest coś innego?


GreggS

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy można zastąpić Vray-a jakimś innym plugin-em

porównywalnym w działaniu do Vray-a? tylko takim, który można bez problemu pobrać z internetu za darmo i legalnie.

Ja potrzebuję coś do mojego maxa 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja ostatnio testuję Sunflow, jest darmowy, co prawda nie ma tylu opcji co Vray ale zdaje się uzyskiwać podobne sympatyczne słoneczne klimaty, ładnie rozprasza światło (jakoś w mentalu często wychodzi trochę smutno, ale to tylko moje zdanie).

 

http://sunflow.sourceforge.net/

 

Ja go używam na blenderze ale jest też plugin do maxa (plugina do maxa nie testowałam), działa także jako standalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mental ray to jeden z najbardziej zaawansownych technologicznie programow na ziemi. Nie ma wielkiego sensu porownywanie go do V-Raya. Kontrolki mentala w Waszym programie, to wieszcholek gory lodowej czegos znacznie potezniejszego niz V-Ray. Ten najwyrazniej sie sprawdza i cale szczescie, ze jest takie narzedzie. Ale postawienie V-Raya i mental raya obok siebie to drobne nieporozumienie.

 

Co do rekomendacji, przylaczam sie do Ani a propos Sunflowa. Jak na open source/free jest to doskonale software. Wciaz ma kilka nieznosnych brakow, ale jesli idzie o swiatlo/GI radzi sobie swietnie. Polecam!

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności