Skocz do zawartości

ile za czcionkę?


bleem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, jestem autorem pewnej czcionki i już parę osób z zagranicy pytało jaka jest licencja na nią i ile kosztowałoby jej wykorzystanie w jakimś projekcie. I oto moje pytanie,

 

1. Ile coś takiego kosztuje? Licencja żeby ktoś mógł wykorzystać czcionkę w logo, książce itp.?

 

2. Co jestem zobowiązany mu później przesłać, jakąś zgodę czy coś?

 

3. Jak może mi przesłać za to rozliczenie?

 

Ktoś się orientuje bo zielony w tym jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

mozesz odsprzedac mu prawa autorskie majatkowe (nigdy osobistych) - czyli nabywca bedzie mogl korzystac komercyjnie z tego. Wazne zeby zaznaczyc pola eksploatacji utworu (tak fachowo siem to nazywa :D) - czyli ze np. kolo moze uzywac tego fontu na stronie www. Dla ciebie istotne i bardziej intratne jest to zeby wykazac te pola eksploatacji, a jak kolo chce gdzies indziej skorzytstac z fonta to musi dalej bulic :D

mozesz tez sprzedac prawa do fonta do konretnego projektu/pracy

 

a co do ceny to juz calkiem dowolna dowolnosc, ale proponowalbym zorientowac sie po ile trzeszczy ten stuff w kraju nabywcy - bedziesz mial porownanie

 

pzdrw

 

ps. to co opisalem obowiazuje w polsze, a zagramanica to juz nie wiem :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem kiedys polski font (firma ritswood) za 60zł. Najdroższa czcionka z jaka się spotkałem kosztowała 800 dolców, więc jak widzisz rozpiętność niesamowita.

Tak jak huzdebos mówi - dowiedz się jakie stawki chodzą w kraju nabywcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tego co ja wiem to do pojedynczego projektu w okolicach 100 do dowolnego wykorzystywania od 1,5k w gore. W us fonta przeciętnego można ze stronki ściągnąć za 30$ ale na jakiej licencji to nie powiem. Duża rozpiętość jest to fakt, ale za wyznacznik brałbym >rozpropagowanie

 

btw. sukcesem można nazwać już sam fakt ze ktoś chciał zapłacić, bo to co sie teraz wyrabia z fontami w Polsce to kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności