Skocz do zawartości

Problem z oświetleniem


Gość GREMTED

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GREMTED

Witam. Od niedawna bawie się w 3Ds maxie i naprawdę mnie to wciągneło na dobre. Zrobiłem kilka pierwszych tutoriali i zatrzymałem sie na budynku. Mianowicie nie wiem jak oświetlić przestrzeń. Gdy renderuje jest ciemność. Proszę o pomoc. Ma ktoś może tutoriale dotyczące samochodów i architekuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość GREMTED
:;622659']pokaż scenkę, napisz ustawienia rendera i świateł - bez tego może być trudno.

czym renderujesz vray, mental ? używasz GI?

 

Na tym etapie nie mam pojęcia o czym mówisz :) mogłbyś mi to wytłumaczyć? co to znaczy GI bo nie kompletnie nie wiem. Renderuje w mental ray'u. Światła nie ustawiałem nic. o to obrazek:

 

http://img150.imageshack.us/img150/8712/beztytuuko1.jpg

 

A przy renderowaniu teraz jest gdy wyłączyłem RGB i zaznaczyłem na czarno białem było widać kontur budynku natomiast teraz nić nie widać i na dodatek wyskakują same errory

 

ech, kolejne sprostowanie. Juz wiem gdzie w mentalu ustawia się opjce oświetlenie ale jakie dobrać wartości. Chciałbym zrobić też tło i gdzieś tak w 3/4 wysokości budynku troche ptactwa.

 

 

 

mod edit: proszę edytować posty a nie pisać jeden pod drugim. jeśli oczekujesz od nas pomocy szanuj zasady naszego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREMTED: rozwiązanie nurtujących cię pytań znajdziesz pod klawiszem F1 (pomoc programu). radzę się z nim zapoznać i zaprzyjaźnić. wiele razy uratuje ci jeszcze skórę a co najważniejsze o wiele szybciej znajdziesz tutaj odpowiedzi niż postując na forum i oczekując, że ktoś włoży Ci wiedzę do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności