Skocz do zawartości

Gdzie informacje o wszystkich materiałach ?


Gadon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w scenie sporo materiałow zwykłych i multi. Chcialbym znalezc materiał o okreslonej nazwie ... ale nie wiem gdzie mam to zrobić? chcialbym zobaczyc jego wlasciwosci. Gdzie mozna znalezc jakies info o wszystkich materialach w scenie i jakos latwo przejsc do ich wlasciwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak graficznie to przez Material/Map Browser w zakładce Scene masz listę wszystkich materiałów w scenie (wchodzisz tam przez Material Editor pierwszym przyciskiem po lewej (strzałka z kulką ;) ).

 

Jeśli masz naprawdę dużo materiałów w scenie to dużo milej się tym zarządza z maxscript ale nie wiem czy to cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje... aby się w to wgryzać. ;)

 

Maxscriptem można rozwiązać większość problemów czy też zastąpić powtarzające się czy też niemiło mechaniczne zajęcia.

 

Dla przykładu problem z pierwszego postu można by równie dobrze zastąpić kawałkiem kodu:

 

meditMaterials[(numer slotu)] = sceneMaterials["(nazwa materiału w scenie"]

 

A po otworzeniu helpa maxscriptu szybko byś to mógł rozszerzyć do postaci okienka do wpisywania nazwy materiału i wyboru slotu.

 

Wystarczy się nie bać i krok po kroczku przez skryptciki modyfikujące parametry np. zaznaczonego materiału, balansowanie jasnością materiałów w całej scenie, automaty zmieniające czy przypisujące inne materiały do szeregu materiałów etc.

 

W nauce warto się wspierać tutejszym działem maxscript, stronami takimi jak scriptspot no i.. helpem. Sam jestem w nim początkujący, ale już parę razy zaoszczędził mi szereg roboczogodzin ;).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności