Skocz do zawartości

Laik ma problem


Szaman

Rekomendowane odpowiedzi

Tytułowy laik czyli ja ma pronblem . Tym razem z 3ds mas studio 8 :D

Jestem całkowicie zielony ale mam nadziejee że z waszą pomocą mi się uda. Chciałbym zrobic animacje postaci.

Moje oprogramowanie jest wyżej wymienione więc teraz tylko zapytać :

1. Jak sprawić żeby Biped się poruszał a jego ruchy zostały potem zarejestrowane ?

2. jak potem to wszystko nagrać ?

Jestem na waszym forum od niedawna, teraz zajołem się pewnym projektem ale nia mam pojęcia od czego zacząć.

bipped.jpg

Założe się że wszystko schrzaniłem i wogóle tak namieszamłem że ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

do animacji bipeda użyj przycisku "Auto key" na dole... myślę że rozumiesz jak on działa. Ustawiasz sobię np w klatce 0 (zero/klatki ustawiasz na tym suwaku na dole) by głowa bipeda była odchylona do tyłu po czym ustawiasz klatkę 20 i przechylasz głowe do przodu... i teraz między klatkami zero a dwadzieścia będzie odgrywana animacja ruchu głowy. aby wyjść z trybu edycji klatek ponownie kliknij przycisk auto key.

 

a co do nagrywania to proszę doprecyzuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wgraj sobie ten plik - zaznacz bipeda a nastepnie kliknij ikone otworz w menu glownym bipeda: powinno sie otworzyc okno dialogowe otwierania plikow *.bip. Zaladuj ten plik wlacz granie animacji i popatrz co mozna z nim robic:)

 

Papa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krej37 - dzięki za pliczek już się nim zajmuje w odpowiedni sposób ( jak wreszcie zgłębie tajniki Bipeda :))

Miłosz 3ds - No wiem postaram się ich unikać XD Chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do Firefoxa :D

Kamil.ochel - zgłębiam tajniki bipeda i "Auto key" więc chyba troche mi to zajmie.

Opanowywanie w toku ... .

Dzięki wszystkim za pomoc ;)

 

No dobra zrobiłem krótką scenke i ustawiłem kamerke ale nie wiem jak teraz nagrać całość i zapisać jako plik filmowy. Czy ktoś mi pomoże ? plis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejsc w render zaznaczyc renderowanie aktywnego segmentu badz samemu wybrac od ktorej klatki do ktorej pozniej nizej znalez takie miejsce gdzie mozna wybrac zapis pliku do avi lub do pojedynczych klatek wybierajac format png itp a pozniej sklejic to w jakims odpowiednym sofcie do montazu. Jesli jestes len badz nie posiadasz takiego softu to rendernij do avi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja pierwsza Animacja. Nie wiem jak ją skomentujecie ale mam nadzieje że jako że jestem nowy w dziedzinie animacji to licze na to że ocenicie mnie opozytywnie.

kaka.gif

Chyba pierwsza i ostatnia bo raczej sam sobie nie poradzę z Maxem. Wogle to chyba to nie moja działka. Trzeba liczyć siły na zamiary więc pozdro i sukcesów rzyczę bo ja sięwyłąmuje.

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności