Skocz do zawartości

Scena 3D: Łazienka.


cyb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak w luksusnym burdelu.

 

Niestety scena nic sobą nie reprezentuję, ani technicznie, estetycznie ani to merytorycznie.

Dlatego wnoszę o jej usunięcie lub ewentualne przeniesienie do Wip'a

 

Hehe tak mi się nasunęło skąd wiesz jak jest w luksusowym burdelu? ;)

 

Co do scenki to co jest na suficie to kaustyka czy jakiś fake kaustyki? Wyszło dziwnie ale intrygująco. Główny problem to kontrola ekspozycji chyba. Miejscami poprzepalane a gdzie indziej czarno jak w ..... ;)

Ja bym tak emocjonalnie nie podchodził jak Lis ale wartałoby podciągnąć scenkę bo można z niej wydusić znacznie więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za komentarze. W luksusowym burdelu to akurat nie jest tylko w jednym domu, no ale ja w burdelach nie bywam, więc może tam też tak jest. Lis - polegam na Twoim słowie. Na suficie to efekt kaustyki i akurat z niego jestem w miarę zadowolony. No z espozycją to rzeczywiście było trudno, ale to chyba troszkę natura tego typu oświetlenia. Jakby nie było indigo to najbardziej "foto" realistyczny render jaki znam (maxwell wymięka). Oczywiście, że jest tu mnówstwo miejsca na poprawę (szczególnie górne niebieskie światło zbytnio olałem - ale już nie będę tego poprawiał). Odnośnie kompozycji. To była kompozycja z myślą o kliencie i miała jak najbardziej oddać charakter wnętrza. Odnoszę czasami wrażenie, że jak człowiek nie przechyli dziwacznie kamery, nie zrobi najazdu na jakiś detal wnętrza, to już jest be, ale pokaż takie ujęcie klientowi to najprawdopodobniej odpowie "no bardzo to ładnie, a teraz proszę mi pokazać jak to będzie wyglądało naprawdę".

I tak przy okazji do Lisa (ironizując) - Twój komentarz nic sobą nie reprezentuję, ani technicznie, estetycznie ani to merytorycznie.

Niestety nie podałeś waćpan konkretów. O ile jeszcze z estetyką wogóle bym nie walczył (wszak "de gustibus non est disputandum"), a "merytoryka" też troszkę subiektywna to jednak technicznie jest to praca bardzo ciekawa (aczkolwiek być może tylko dla mnie). Oświetlenie za pomocą swiateł IES, zero "fakeowania" efekt kaustyki sie udało odzwierciedlić, głebia ostrości z kamery (bazująca na stosunkowo niskej przesłonie-mogłem sobie naświetlać ile chciałem :D ). Ja miałem z tym dużo radochy.

Na koniec zdjęcie:

photo-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie ale za ciemno

hehe banknoty można testować w takim świetle

co do miejsca do którego odnosicie swoje obserwacje a którego w katolickim kraju nie mam odwagi wymówić - to mylicie się znacznie co do kolorystyki

 

w końcu nieszablonowy projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w luksusnym burdelu.

 

Niestety scena nic sobą nie reprezentuję, ani technicznie, estetycznie ani to merytorycznie.

Dlatego wnoszę o jej usunięcie lub ewentualne przeniesienie do Wip'a

 

Jestem zgoła odmiennego zdania. Reprezentuje coś, czego nie ma większość prac wyglądających jak wyciosana z jednego szablonu. Założę się, że gdyby koleś należał do Waszej grupy wzajemnej adoracji, padłyby dużo cieplejsze słowa.

 

Mi się ten projekt podoba, nawet bardzo. Łazienka z klimatem - jak znalazł np. do klubu muzycznego.

 

Pozdrawiam Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności