Skocz do zawartości

Fotografia: Dzień po dniu ... "MikroMakro, Nowy Sezon "


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zgadzam sie z ttaaddkkiieemm, ze 34 mega jest. 41 tez bardzo ciekawy, tyle, ze z lewej chyba bym przycial. 42 tez jest frapujace, chyba przez skojarzenie z ulica widziana z gory. Taki syntetyczny model ulicy nocą.

 

Mrówki jak dla mnie troche zbyt chaotyczne maja kompozycje, a jak sie juz pojawia jakis porzadek, to jakosciowo nie dają rady (np 61).

 

EDIT: Zrobilem crop na jednym ze zdjec i napisalem czemu wg mnie, a wlasciwie wg jakis tam reguł, taka obcieta wersja ma lepszą budowe jako kompozycja.

http://www.tgfg.pl/tomek/forum/miriam-crop.jpg

 

Zeby nie byc taki restrykcyjny, troche poszerzylem kadr, ktory spelnia te same zalozenia:

http://www.tgfg.pl/tomek/forum/miriam-crop1.jpg

 

Tak generalnie to to zdjecie w oryginale rozbijaja chyba dziury czarne po lewej.

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety robię w RAW, acz na razie psuja odpuszczam, nie mój poziom jeszcze kiedyś jeszcze do nich wrócę ;).

 

leander mrówki szczerze mówiąc ciężki kawałek chleba do uchwycenia, najlepiej łapać je z tego co sam już doświadczyłem albo wcześnie rano, wieczorkiem, czasem w zachmurzone dni, problem polega na tym że mój sprzęcik nie wydala o takich porach :(, ale pracuję jeszcze nad tym i być może kiedyś się to poprawi ;), dzięki za sugestie.

 

65. Skakun.

 

sk_01A.jpg

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy sezon i nowe wyzwania na polach, łąkach i lasach :).

 

Test zarazem nowego szkiełka, jak i zestrojenie światła ( zarówno z pierwszym jak i z drugim jeszcze sporo problemów do rozwiązania)

 

66. Test 1. Śrubka od padłego obiektywa (około 3 mm)

9031.jpg

 

67. Kolejna śrubka, 2 mm

9072.jpg

 

68. Zestaw śrubeczek

9075.jpg

 

69. Hurtnica czarna, (Lasius niger) o ile się nie mylę podczas przeprowadzki

9229.jpg

 

70. Kosarz (Phalangium opilio)

9234.jpg

 

71. Komarzyca

9245.jpg

 

72. i próba portretu tejże bestii

9246.jpg

 

73. a tu pająk (chyba po wylińce) ale co to nie mam pojęcia. wygląda dość strasznie ;).

9256.jpg

 

74. i na koniec kwiatuszka, kawałeczek, a w zasadzie zainteresował mnie inny motyw ...

9273.jpg

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala odwzorowanie robi wrażenie (zbliżenie na głowę komara !), ale niestety same zdjęcia - nudne po prostu. Może jakbyś rzucił w b&w gdzie widz jest zmuszony do poszukiwania co tak naprawdę jest na zdjęciu (obiekt kolorystycznie nie odróżnia się od tła) to byłoby lepiej.

 

A tak jest... nijako :/

 

...:::EDIT:::...

natomiast wcześniejsze 'szukania faktur' bardzo zacne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie testuję sprzęciki oraz pory dnia do polowań. Staram się wyeliminować drżącą rękę, co niestety sprawia najwięcej problemów jak również oświetlenie :|, i tu kupa.

Dzięki za sugestię postaram się poprawić ;).

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności