Skocz do zawartości

Obiekt 3D: szklany stół


MistrzuPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i 3ds max'a 2008. Co powiecie mi o moim renderze. Wykonany został mental rayem. Przyjmuje wszystkie uwagi :)

st%C3%B3%C5%821.jpgphoto#5146118238685979858st%C3%B3%C5%821.jpg4995f5abc02ec6acmed.jpg

 

Więcej renderów pod adresem http://picasaweb.google.com/dariusz.mysliwiec/StWykonanyPrzeZeMnieW3D. Mam jeszcze pytanie. Skąd wy macie taką wiedzę na temat programu 3ds max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

powiedzmy że ustawisz sobie że obrus bedzie spadał na stół w zakresie klatek 0-100, to jeżeli w odpowiednim momencie stwierdzisz że efekt interakcji ze stołem cię zadowala wystarczy że obrus przekonwertujesz do Poly i po animacji, zostaje ci still

a poczytać musisz o

reactor oraz modyfikatorze reactorCloth, na sieci jest dobry tutek po polskiemu ale teraz nie mam jak poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już wiem jak to zrobić! Zrobie jeszcze odpowiedni materiał na ten obrus ;)

 

Dodałem:

Niestety znowu pojawił się problem. Obrus zatrzymuje się gdzieś 5 cm nad blatem i tam się kładzie, a powinien kłaść się na szybie. Czy wiecie czego to wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie bym ci pomogl ale wypiepsza blad w scenie, masz maxa 9??

 

Dobra opisze o co chodzi:

Na material obrusie masz modyfikator cloth, ustawiasz tam w opcjach ze jest to cloth i klikasz tam w przycisk add i dodajesz ta szybe czy obiekt na ktorym ma sie zatrzymac obrus. Jak wybierzesz szybe to musisz ja ustawic jako collision object. Ostatnio gdzies na forum w jakims watku ktos (sorki ze cie nie pamietam) napisal mini tutek z obrazkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak,

1. na obiekt ktory ma byc obrusem nadajesz modyfikator reactor cloth (nic w nim nie zmieniasz)

2.Wybierasz cos takiego jak "create Rigid Body collection" i powstanie taka ikonka z 3 szescianami, wtedy klikasz na nia i po prawej masz przycisk ADD klikasz go i dodajesz obiekt ktory ma byc stołem

3. Wybierasz cos takiego jak "create Cloth COllection" powstanie ikonka z ubrankiem kilkasz na nia po prawej wtedy masz przycisk ADD klikasz go i dodajesz obiekt ktory ma byc obrusem.

4. Zgornego paska zadan wybierasz Reactor>create animation

5. Gdy animacja sie utowrzy przesuwasz pasek na dole (ten od klatek animacji) na ktora klate ci pasuje jak ma byc ulozony obrus.

6. Zaznaczasz obrus po prawej kilkasz prawym i bierzesz collapse all(cos takiego, pisze z glowy :P) i masz gotowy obrus

 

 

 

na szybko zrobilem cos takiego, moze nie najwyzszej jakosci ale gdyby nad tym popracowac bedzie jak powinoo.

SOry za styl i jezyk ale pisze w pospiechu

 

obrus3d.jpgPS: zeby obrus przylegał do stolu nie mozesz go modyfikowac przez "scale" tylko musisz nadac mu od razu odpowiednie rozmiary jak tworzysz plane/box.

 

mam nadzieje ze pomoglem,

sam tez sie nauczylem bo 1 raz to robilem

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci tob01. Niestety chyba w 3ds max 2008 jest błąd i inne osoby też miały z tym problem. Postanowiłem, więc że obrusu nie będzie, ale zostanie mała serwetka. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie mogę znaleźć jakiś tutek na temat tworzenia szklanek i foteli? Z góry dzięki wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mistrzowski stoliczek.

kozacki jak nic :D

ładny modeling, ten detal to max czy zbrush ??

a tak na poważnie to każdy kiedyś zaczynał i się jarał prackami i odrazu chciał się chwalić światu :) ja ci polecam znalezienie jakiejś dobrej duszy która ci będzie podpowiadać czy to przez gg czy maila jak będziesz miał jakieś problemy, ćwicz w zaciszu domowym rób tutki, czytaj działy na forum szczególnie modeling, rendering pokazuj ludziom co o tym sądzą ale prywatnie potem jak nabierzesz skilla to odwiedź forum ze swoimi prackami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozacki jak nic :D

ładny modeling, ten detal to max czy zbrush ??

a tak na poważnie to każdy kiedyś zaczynał i się jarał prackami i odrazu chciał się chwalić światu :) ja ci polecam znalezienie jakiejś dobrej duszy która ci będzie podpowiadać czy to przez gg czy maila jak będziesz miał jakieś problemy, ćwicz w zaciszu domowym rób tutki, czytaj działy na forum szczególnie modeling, rendering pokazuj ludziom co o tym sądzą ale prywatnie potem jak nabierzesz skilla to odwiedź forum ze swoimi prackami ;)

 

A więc szukam takiej osoby, która miała by czasami czas mi pomóc ;)

Piszcie swoje propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności