Skocz do zawartości

Udostępnianie internetu przez WiFi i ograniczanie jego prędkości.


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam internet w kompie podłączony przez kabel sieciowy ( z kablówki), do kompa jest też podłączony modem WiFi i internet jest udostępniany przez mojego kompa, problem w tym że nie ma żadnych ograniczeń a to niestety czasem boli :)

 

Jest jakiś soft który ograniczy prędkość tylko dla WiFi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie mozesz zmienic na jakiegos linksysa?

tesciowi jeden instalowalem (wrt54gl) i tam bylo tyle opcji ze na moj amatorski leb to za duzo

a teraz sam kupuje sobie do mieszkania wrt54gc, bo ma obsluzyc jeden pokoj i rozdzielic mi broada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowy problem to ten, że to tylko karta radiowa a nie router, wiec wysztkie rady, coby poszukał w ustawieniach czy też interfejs www pod adresem lokalnym są o kant dupy panowie :), a domyślam się, że kolega marcin dzieli łacze za pomocą windowsowej usługi "udostępnianie połączenia internetowego", gdzie za dużej konfiguracji nie ma, bo to tylko prosty nat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w sofcie routera nie ma takiej opcji, to najlepiej jakiegos linuxa postawic, albo bez instalcji z livecd. Sporo takich routerowych dystrubucji jest. Minusem jest to ze komp nie bedzie sie do (prawie) niczego nadawał. Pod windowsa mozna by jakiegos shapera dać ale to nie dokładnie to o co Ci chodzi, choć rezultaty mogą być zadowalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, to jest modem a nie router, nie ma żadnych opcji, programów, tylko sterowniki na CD.

 

Połączenie też zgodnie z tym co pisze masater, czyli zwykłe udostępnianie :)

 

to komp roboczy więc instalowanie linuxów nie wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCProxy...?? Umożliwia ustawienie IP I MACa odbiorcy a do tego pasmo :) Jak udostępniałem sieć po kablu to działało, po wifi u mojej dziewczyny też śmigało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności