Skocz do zawartości

Brak mozliwości zapisania sceny - błędy.


SugarSkin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam straszny problem z 3ds maxem 9. Kiedy tylko dołączam do sceny jakiś obiekt i chcę zapisać scenę wywala mnie z programu. Przeinstalowałem go 4 razy i ciągle ten sam problem. Zmieniałem z DX 9 na Open Gl i ciągle nic. Ten problem dotyczy sceny w której jest animacja reactora i tkaniny. Na próbę zrobiłem inna scenę w której był jedynie box i dołaczony ten przedmiot, który po dołączeniu do sceny z reactorem robi problemy. W scenie z samym boxem tego problemu nie ma. Ma ktoś pomysł co może być nie tak?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jak widzisz juz takie anomalie format c: instal windoz i max . nic nie pomoze nawet bedzie coraz gorzej!

wlącz sobie inny dysk do tte ( tego typu experimentow) i z poziomu setupa pierwotnego odpalaj tani sposob i sprawdzony. disk cost 20 euro ;) open gle to bujda! ja miałam taki sam problem z poruszeniem kamery w scenie ( znienacka) po reinstalu (format) problem zniknąl dlatego kup sobie drugi dysk i endzoj (pliki zapisuj kopie na pendraku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwórz scenkę i wyłącz wszystkie turbosmoothy i materiały. wrzuć defaultowy szary materiał, wywal światła i powywalaj wszystko to co nie jest aż tak potrzebne. w szczególności zresetuj ustawienia silnika renderującego i wywal wszelakie połączenia Xref.

 

zapisz scenkę z wyłaczonym widokiem na materiały (Object color), w trybie perspective shaded bez wireframe. jak to nie pomoże to spróbuj do kogoś wysłać, może jemu się uda ten plik zapisać na nowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprobowac takiego myku:

zrob zupelnie nowa scenke (np. jak wlaczysz maxa)

i zrob merge wszyskich obiektow z tej zepsutej sceny do tej czystej,

paramerty reactora trzeba bedzie ustawic na nowo,

warto wczesniej usunac wszystkie wygenerowane wczesniej klatki przez reactora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności