Skocz do zawartości

[wnętrza] WIP ... moj pierwszy projekt


tomy_3d

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy projekt, bawiłem się kiedyś Maxem. Teraz chcę zrobić coś konkretnego. Poniżej widać na razie zarysy, brak dopracowanych materiałów itd. To jest koncepcja. Oczywiście jestem mocno ograniczony wymaganiami inwestora, więc nie wszystko jest tak jak ja bym to widział.

Światła na razie "na sztukę" bo obmyślam teraz jakiś fantazyjny ale

nie przesadzony sufit + oświetlenie.

Mam kilka pytań dosyć technicznych :

Czy rendering przyspieszy gdy lofty pozamieniam na meshe ?

Jak zrobić najszybciej się renderujący chromowy materiał ?

 

pozdrawiam serdecznie

 

PS. Używam 3D MAX 4

 

1) widok z aneksu kuchennego (na ten barek uparł się inwestor i tak go przekonałem aby był ażurowy, może ewentualnie coś po cuduję z przestrzenią pod nim ale tak aby był mocno transparentny)

salon-20.jpg

2) i drugi rzut (od wejścia/przedpokoju), ale te półeczki chyba usunę...

salon-21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to co mi sie rzucilo na pierwszy rzut oka :

- r1 - po prawej laczenie prawdopodobnie 2ch mirorow slupa i lukow

- r1 i r2 - osadzenie luków na slupie jakies niedopracowane , sa wystajace krawedzie , w realu zastanowic sie jak to bedzi ewygladalo wizualnie i jak to zrobic konstukcyjnie

- r1 i r2 - swiatlo rzuca na spodzie lukow jasne plamy , zle to wyglada , lepiej dac tam lampe jesli rzeczywiscie tam jest

 

- z loftami - sprawdz sam renderujac z loftami lub meshami ... lofty zawsze mozesz edytowac pozniej

- chrom - ja bym sobie probne rendery renderowal bez chromu zeby nie zwalnialo , a jak przyspieszyc .. hmmm . nie pamietam juz maxa4 , nie wiem czy jest tam krotnosc odbijania , w wyzszej wersji w materialach jest takie cos jak depth czy jakos tak .. ;/

 

zakladam ze to render nocny z oswietleniem sztucznym z pomieszczenia .. jesli dzienny to raczej oswietlenie idzie w zlym kierunku

 

co do wnetrza i designu sie nie wypowiadam bo to kompoletnie nie moj styl i gust

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te lustro będzie raczej w pewnej odległości od słupa, na razie jest

tam wstawione na sztukę.Chciałbym aby stykało się z łukiem/kolumną jednak zdaje sobie sprawę z problemów wykonawczych wiec je raczej odsunę.

Zgadzam się że osadzenie łuków na środkowej kolumnie muszę dopracować

bo teraz jest tam jakaś za duża "zadyma".

Światła są na razie do kitu, na scenie są dwa nisko osadzone OMINI, generalnie doświetlę cienie jakimiś OMINI (sufit i podłogę) ale teraz oczywiście jest to zupełnie do kitu.

Lofty w tych hokerach pozamieniałem, zostawiłem sobie wersję oryginalną w razie czego. Zrobiłem optymalizację siatki i sporo przyspieszyło.

Oczywiście jest taka opcja w MAX (krotność odbić), ustawiełm na 1 i chyba wystarczy, może na koniec roboty zrobię rendery z 2-krotnością.

Tak, to render nocny, dzienny też przygotuję, jednak za zasadniczy wygląd pomieszczenia uważam wygląd nocny, bo wtedy pomieszczenia są najintensywniej wykorzystywane, dzienne oświetlenie jest niestety ciężkie do komponowania gdy się ma gotowy budynek, otwory okienne itd. to niewiele można zrobić :-( co najwyżej trochę kolorem ścian popracować ,żaluzjami itd.

Ja też nie przepadam za takimi pomieszczeniami, ale realia są zupełnie inne, klienci z kasą to najczęściej tradycjonaliści nie rusza ich FUTURE DESING ;-)

Projektowanie "sobie zaprojektuję fajnę zmyślone mieszkanko" nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Nie jestem architektem więc nie sadzę abym kiedykolwiek w przyszłości miał zasadniczy wpływ na budowany obiekt, muszę coś rzeźbić na bazie tych murów które mam.

Poza tym wiele projektów które oglądam są ładne i pomysłowe, jednak ergonomia w nich ... leży na całego.

Powiem Ci szczerze że sam mam mieszanie minimalistyczne, bardzo odlotowe, jednak obecnie zmieniam całkowicie jego design bo mnie po prostu zmęczyło ... za ostre kolory, za agresywne światła itd.

 

Przy tym projekcie mam full roboty, nie mam kompletnie żadnych modeli, pliki z autocada które są dostępne np na stronach cersanit nie importują mi się do maxa, dodatkowo klient wymyśla meble do których nie mam nawet dokładnych rozmiarów tylko z grubsza szerokość wysokość itd. Widzę że ta praca to nie jest łatwy kawałek chleba. Do tej pory również zajmowałem się projektowaniem ale głównie barów, dyskotek i podobnych obiektów i wszystko było często robione na hurra. (np. Las Vegas w PROMENADZIE to moja robota) Teraz pracuję spokojniej chociaż na ten cały dom mam 5 tygodni (kilka prostych w miarę pokoi + 2 łazienki + 2 WC + salon + kuchnia)

 

W dodatku mam starego MAX'a ... niestety na nowszą wersję mnie nie stać ale tą udało mi się wydębić od znajomego za dobre pieniądze. Zastanawiam się jednak czy wolno mi byłby pracować miesiąc na jakimś trialu ? Podobno Polskie prawo na to zezwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zamieszczę renderingi kompletnego salonu (z oświetleniem i resztą wymodelowanych mebli) a tymczasem poniżej projekt kuchni w sumie jest ona aneksem do salonu stąd podobny klimat.

Śmiało mnie krytykujcie :-) przypominam że jestem początkujący. Renderingi muszę robić bardzo często stąd pewne uproszczenia w modelowaniu powierzchni itd. Po prostu nie mogę czekać na render kilka godzin ... nie mam na to czasu :-(

tomy_kichen-7.jpg

 

tomy_kichen-6.jpg

 

tomy_kichen-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ... ostre kolory wymuszają na mnie producenci lakierowanych frontów :-)

Tak jak określałem na początku będzie to raczej dom standardowy, klasyczny w rozumieniu tego co widzimy na co dzień, ale przede wszystkim ma być funkcjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności